ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Festival Open House Praha letos otevře rekordních 65 budov

Festival Open House Praha letos otevře rekordních 65 budov

Festival Open House Praha letos otevře rekordních 65 budov
3. 5. 2018

Již tento měsíc se otevřou brány všech 65 budov a prostorů, které se letos zapojí do festivalu Open House Praha. O víkendu 19. a 20. května 2018 se budete moci podívat do míst, která v průběhu roku zůstávají skrytá a dozvědět se tak trochu více o bohaté architektuře a historii Prahy. Kromě budov, které se do festivalu zapojily v minulých letech, je v programu 24 novinek!

Zájemci budou moci letos navštívit a projít si více než 65 budov a prostorů, sídla firem, úřadů či moderních technických staveb, například Pražské kreativní centrum, které sídlí na Staroměstském náměstí, Centrum architektury a městského plánování (CAMP) či Petschkův palác, který za 2. světové války zabralo gestapo a kde dnes sídlí Ministerstvo průmyslu a obchodu. Milovníci vlaků mohou nahlédnout do uzavřených prostor Masarykova a Hlavního nádraží nebo se podívat na nádraží Praha-Bubny. Obdivovatele architektury zase může zaujmout Winternitzova vila, jedna z posledních zakázek Adolfa Loose, fanoušky industriální architektury by mohl přilákat areál Podkovářská či Pragovka Art District, sídlící v prostorách bývalé továrny. Návštěvníky přivítají však i další paláce, vily, administrativní či kancelářské budovy.

Pro vaše snadnější plánování návštěvy pražských architektonických skvostů si můžete již nyní na webových stránkách Open House Praha vyfiltrovat budovy podle různých kritérií (například jejich lokality, typu budovy, doby zpřístupnění, programu apod.). Kompletní program festivalu najdete na hlavní stránce pod záložkou Program. Vstup do všech budov je zdarma a bez potřeby předchozí registrace s výjimkou technických prostor v budově Main Point Karlín.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu