ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: Vana vs. sprchový kout

Inspirace: Vana vs. sprchový kout

Inspirace: Vana vs. sprchový kout
19. 11. 2019 / Autor: Romana Landová. Rozhodnout se mezi vanou či sprchou může být oříšek. Foto: Pixabay.com
#inspirace #koupelna #proceram
další
skrýt

Vana či sprchový kout? Věčné dilema, na které se vám společně s ředitelem ProCeram Praha Michalem Šťastným pokusíme najít odpověď. Při výběru je totiž zásadní myslet na několik věcí najednou.

Předěláváte koupelnu a nevíte, jestli se rozhodnout pro vanu nebo sprchový kout? Tápete, jaká varianta je lepší? Obě varianty mají bezesporu svá pro i proti a jisté je i to, že se v nich odráží dnešní uspěchaná doba.

Odpověď vám pomůže najít Michal Šťastný, ředitel ProCeram Praha. „Uspěchaná doba by jednoznačně hrála pro sprchový kout. Na druhou stranu pro načerpání energie, relax a odpočinek je lepší vana,“ myslí si Šťastný a dodává, že u sprchového koutu platí přísloví, že nikdo není tak bohatý, aby si kupoval levné věci. Musíte si totiž uvědomit, že se jedná o poměrně frekventovanou a pohyblivou část v celé koupelně – a ta musí být kvalitní.

Životní styl a chod domácnosti

Při výběru musíte také dbát na dispozice koupelny – pokud je vaše koupelna malá, výhodnější pro vás bude pořízení sprchového koutu. V řadě obchodů najdete sprchové kouty, které jsou dovezeny z velké dálky. Tomu podle Šťastného odpovídá i jejich kvalita. „Když si odečtete daň z přidané hodnoty, náklady na dopravu a marži prodejce, tak kde může být skutečná výrobní cena? Je to přímo úměrné kvalitě, kterou si kupujete,“ dodává. V případě, že je vaše koupelna dispozičně větší a máte raději relax v horké lázni, je pro vás vhodnější vana.

U sprchového koutu je nutné zaměřit se na sklo a pojezdy – sklo by mělo mít tloušťku mezi pěti až šesti milimetry. U vany je naopak důležité myslet na materiál, ze kterého je vyrobena. Při výběru také myslete na váš životní styl a chod domácnosti, design a způsob údržby. Pokud tápete i u výběru výrobce, jednoznačně se držte osvědčených značek. Podle Šťastného jsou to výrobci RIHO, JIKA či HUPPE.

Psali jsme také:

Koupelny inspirace

Inspirujte se: Černobílá koupelna není out!

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu