ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: Moderní koupelna nemusí stát majlant

Inspirace: Moderní koupelna nemusí stát majlant

Inspirace: Moderní koupelna nemusí stát majlant
18. 11. 2019 / Autor: Romana Landová. Koupelna nemusí být drahá. Foto: Pixabay.com

Luxusní koupelna není výsadou majetných. I s nízkým rozpočtem se dá zařídit moderně, jen je potřeba dopředu myslet na použitý materiál a doplňky.

Při jakékoliv rekonstrukci je bezpochyby nejdůležitější rozpočet. Krásná nová koupelna, ačkoliv se to zprvu nemusí zdát, ve skutečnosti nemusí být drahá. „Standartní vybavení do koupelny můžete pořídit mezi třiceti, čtyřiceti tisíci korunami. Ani v okamžiku, kdy chcete v koupelně promítnout moderní trendy, finanční navýšení není nijak závratné,“ říká Michal Šťastný, ředitel ProCeram Praha. Modernější koupelna může vyjít v rozmezí od osmdesáti až sto tisíci korunami, což může být navýšení o čtyřicet tisíc oproti standartnímu vybavení koupelen.

Myslete i na doplňky

Všechno se odvíjí od toho, jaké materiály se rozhodnete kupovat. Pak i zdánlivě luxusní koupelna může stát pár korun. Velmi žádané provedení poslední doby je čistě bílé, kdy v lesku či matném provedení je koupelna na první pohled velmi luxusní. Na ústupu jsou naopak plastové doplňky, které působí lacině. K navození luxusní koupelny použijte materiály jako je kov, kámen nebo sklo. Myslete také na doplňky – nádobky, poličky či háčky na ručníky vybírejte kovové a veškeré doplňky (včetně ručníků) barevně slaďte.

Rozměry dlaždic se pak pohybují kolem 30x60 centimetrů – jedná se o nejpoužívanější formát, nicméně k sehnání jsou i větší varianty. „Možná bych doporučil do koupelen použít moderní technologie. Můžete pak použít ořezaný materiál, kam dáváte minimální spáru. Efekt je naprosto úžasný,“ dodává Šťastný. Co se světel týče, vybírejte jich větší počet s nižším výkonem a teplejší barvou světla. Osvětlení pak namiřte na tu část koupelny, která se vám zdá nejlepší. I s nízkým rozpočtem se dá kouzlit, jen je potřeba mít smysl pro detail a dopředu vědět, čím se řídit.

Psali jsme také:

Inspirace: Vana vs. sprchový kout

Koupelny inspirace

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu