ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Inspirace: Využití sádrokartonových desek v dřevostavbách

Inspirace: Využití sádrokartonových desek v dřevostavbách

Inspirace: Využití sádrokartonových desek v dřevostavbách
3. 8. 2018

Dřevostavby jsou stále oblíbenější a v posledních letech u nás nacházejí mnoho nových majitelů. Pod pojmem dřevostavba se skrývá mnoho typů staveb využívajících různé konstrukční a technologické systémy stavění, které se promítají do konkrétní podoby. Následující příklady rodinných domů jsou ukázkou rozmanitosti práce se dřevem a jeho uchopení v exteriéru i interiéru. Stavby spojuje rychlost výstavby, díky systému suchého stavění a také využití sádrokartonových desek RIGIPS.

Sádrokartonové desky v rodinném domě v Levíně jsou v objektu použity na všech stranách. Ze sádrokartonu jsou vnitřní příčky, podhledy i podlahové desky RigiStabil. Vyznačují se vysokou neprůzvučností, zaručují rovinnost konstrukcí, odolávají vlhkosti a umožňují snadnou aplikaci elektrického i teplovodního podlahového vytápění.

Dalším příkladem použitých materiálů a stavebních technologií, je přízemní objekt s obytným podkrovím rodinného domu v Černošicích. Byl navržen v nízkoenergetickém standardu a jedná se opět o dřevostavbu s interiérem sestaveným z desek RIGIPS. Sádrokartonové jsou jak obvodové nosné stěny, tak i příčky a podhledy.

Použití sádrovláknitých desek Rigidur v rodinném domě v Haraticích působí v tomto případě jen jako doplněk dřeva v rozličných podobách. Přesto je zřejmé, že celý dům v Haraticích je jednotou dřeva a suché výstavby.

Zdroj: Rigips

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu