ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Inspirujte se oceňovaným domem v Jinonicích s vlašským krovem

Inspirujte se oceňovaným domem v Jinonicích s vlašským krovem

Inspirujte se oceňovaným domem v Jinonicích s vlašským krovem
4. 11. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: BoysPlayNice

Nový život vnesla do ospalé lokality pražských Jinonic mladá rodina, které se svěřila do péče architektů z kanceláře Atelier 111 architekti. Pod taktovkou Jiřího a Barbory Weinzettlových se starý a opuštěný obejkt přeměnil na rodinný domek, který na první pohled zaujme velkým oknem ve štítové stěně. Stavba se také stala absolutním vítězem v rámci soutěže Interiér roku.

Starý dům, na který se neuváženě lepily přístavby jedna za druhou. Všechna drobná stavení postupně přerostla původní přízemní objekt a poslední roky vše jen chátralo. Noví majitelé si přáli postavit rodinný dům, který by splňoval všechny jejich představy.  V návrhu zůstala ponechána nejstarší kamenná stěna, která je patná při vstupu do objektu u velkého točitého schodiště.

„Dům sestává ze třech samostatných, ovšem vzájemně propojených, objektů, které se svým tvarem i materiálovým řešením přizpůsobují okolní zástavbě. Díky promyšlenému zasazení domu do svahu získaly všechny obytné prostory včetně dětských pokojů v podkroví přímý vstup na zahradu. Štítové stěně dominuje velké fixní okno v líci fasády, za kterým se nachází malá pracovna a otevřený prostor kuchyně, jídelny a obýváku,“ popisují autoři projektu na webu earch.cz.

Nejstarší kamenná část je orientována do ulice a skrze ni je možné vstoupit do hlavního obytného podlaží. Jednotlivé části jsou propojeny spojovací chodbou s proskleným stropem. Samotnému interiéru dominuje dřevo, a to dub a smrk. V hlavní obytné místnosti můžeme obdivovat unikátní vlašský krov, který je opravdu skvostným interiérovým prvkem.

„Pracovní zákoutí s výhledem do ulice lze oddělit posuvnou stěnou z bělené biodesky. Smrková biodeska se dále propisuje interiérem v dřevěné stěně s knihovnou a především o patro výše v dětských pokojích s vlastní půdičkou na hraní. Obklady a dlažby navrhujeme jednotně hexagonálního tvaru,“ dodávají autoři z Atelier 111 architekti

Více už si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

Doporučujeme:

Zařizujete bydlení? Čerpejte nápady v naší rubrice Inspirace, kde radíme, jak vybavit obávací pokoj, kuchyň a nebo koupelnu. 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu