ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Je ten pravý čas zabalit dárky. Ukážeme vám, jaké jsou letos trendy v balení

Je ten pravý čas zabalit dárky. Ukážeme vám, jaké jsou letos trendy v balení

Je ten pravý čas zabalit dárky. Ukážeme vám, jaké jsou letos trendy v balení
20. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pixabay, pinterest

Štědrý den klepe na dveře a aktuální je tak otázka balení dárku. Někdo si s balíčkami vyhraje a vše má úhledně připravené, pro někoho je balení naopak nutné zlo a v záplavě lepenky a balících papírů se doslova ztrácí. Jaké jsou letos trendy v balení?  

Ne každý se v balení vánočních dárků vyžívá. Aby pro vás tato činnost byla zábavou, je dobré si nastudovat několik tipů a technik.

Některé dárky nám při balení pěkně zavaří svým tvarem, například láhev vína, nebo různé nesouměrné tvary, což snadno vyřeší japonská technika. Aby balení vypadalo zároveň i hezky, je dobré zvolit styl, který má obdarovaný rád. Trendem jsou letos minimalistické přírodní dekorace, nebo naopak luxusní zlaté detaily. Dětem se pka budou líbit motivy zvířátek.

Přírodní dekorace

V poslední době je hodně oblíbený obyčejný balící papír přírodní barvy převázaný klasickým provázkem. Takové balení hravě oživíte pokud pod provázek zasunete například větvičku jehličnanu, šišky, lískty rostlin či živé květy.

Luxusní styl

Pro milovníky luxusního stylu jsou letos hitem balící papíry v neobvyklých barvách a netradičních odstínech. Luxusně působí například tmavý balící papír s třpytivým efektem. Vhodné je pak balíček doplnit světlou kontrastní stuhou nebo mašlí. Použít můžete i lesklé vánoční ozdoby ve zlatých barvách.

Potěšte děti

Asi nejvíc se na každé Vánoce těší děti. Také tady dejte letos přednost minimalistickému stylu. Opět je vhodný obyčejný balící papír v přírodní barvě, ovšem co se týká vázání, tady nešetřete na pestrosti. Dárek můžete dozdobit pestrobarevnými stuhami, vánočními lízátky nebo maličkými dekoracemi v dětském stylu.

Japonská inspirace

Velmi oblíbenou se stává japonská technika furoshiki. Například japonci tak balí dětem svačiny do školy. Dárky se totiž dají do kusu látky ve tvaru čtverce. Je vhodné použít látku, která moc nepruží, například z bavlny, polyesteru nebo hedvábí. Výhod je několik, například znovupoužitelnost obalu, ekologický přístup a také snadno zabalíte dárky každého tvaru.  Problém nejsou ani kulaté či oválné dárky nebo jiné komplikovanějšího tvaru. Ať už zabalíte cokoliv, vždy to bude vypadat osobitě, originálně a elegantně.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu