ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Koupelně v horském apartmánu dominují zcela unikátní dřevěné kousky

Koupelně v horském apartmánu dominují zcela unikátní dřevěné kousky

Koupelně v horském apartmánu dominují zcela unikátní dřevěné kousky
28. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: wowood

Oblíbený pořad Stavba není sen odhalil v třetí sérii proměnu zdevastovaného místa na Šumavě, které bylo roky opuštěné a hyzdilo centrum města. Proměnou prošel Javor apartmán, který se nachází přímo v srdci Železné Rudy v podkroví bývalého Hotelu Javor, který byl roky prázdný. Hlavní roli proměny hrály příběhy starých stromů, které jsou oslabené nemocemi nebo napadené škůdci. Z takových dřevin dokázali odborníci na řemeslo doslova vykouzlit interiérové skvosty. Své jedinečné kousky dostala také koupelna.  

Každý z pokojů má svůj solitérní kus nábytku ze dřeva starých stromů, který jednotlivým místnostem dominuje. V koupelně je to unikátní umyvadlová deska a také zrcadlo posazené do výřezu stromu.

„Když člověk má pro tohle cit, tak se opravu dostane k věcem, kde si ten příběh nemusí vymýšlet, ten příběh už je tam napsaný. Je to dřevo, které nejde někde koupit, tohle musí člověk najít a ujít celou tu cestu,“ vysvětluje Robert Gross ze společnosti Wowood.

Umyvadlová deska je vyrobena z dubové fošny. Její okraj je zachovalý. Deska je umístěna ke zdi takzvanou mechanickou stabilizací. Ze spodu je upravena tak, aby byla rozměrově stabilní, tedy aby se nekroutila a zůstala tak na svém místě. Umyvadla jsou posazena na vrh na pultu, který je zakotven na skrytých konzolích na zdi, takže nevidíme nic a deska se pohledově vznáší.

Dřevěný nábytek má samozřejmě i odolné ošetření, a to jak proti vodě a vlhkosti, tak proti poškrábání.

„Deska je ošetřena polyuretan-akryl lakem. Je velmi odolný jak proti poškrábání, tak proti vodě, což je oproti olejům, které jsou moderní a hodně používané lepší. Lak s vysokou odolností se totiž hodí více pro tak těžkou zátěž,“ vysvětluje Robert Gross.

Stejně tak zrcadlo je v Javor apartmánu zcela unikátním kouskem. Tady se také jedná o dubové dřevo. Je to řež z dutého vykotlaného kmene, do něhož je zasazené zrcadlo, což vytváří krásný organický rám. Zrcadlo má nepravidelný tvar a je tvořeno z dosud živé vnější slupky stromu.

„Tady je vidět dílo přírody, jsou to desítky let, kdy ten strom odumíral a zůstala opravdu jen slupka. U toho stromu, těch 5 cm vnějších je to, co vlastně žije,“ doplňuje Gross

Rám se musel nejprve otrasovat bod po bodu, aby pak vznikla šablona, podle které skláři vyřízli zrcadlo. A tak vznikl zcela unikátní doplněk, který apartmán doslova spojil s přírodou.

Pořad Stavba není sen 3 si můžete pustit online na TVbydleni.cz nebo na Televizi Seznam.

Podívejte se také:

Stavba není sen 3 - 8. díl - Odhalujeme designový interiér ze dřeva starých stromů

Stavba není sen 3 - 5. díl - Ladíme designovou koupelnu a finální stav interiéru

Psali jsme také:

Nadčasový design do koupelny? Inspirujete se v horském apartmánu Javor, který sází na velkoformátové obklady

Mechové obrazy a dekorace se hodí do každého interiéru, třeba i do koupelny

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu