ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Mechové obrazy a dekorace se hodí do každého interiéru, třeba i do koupelny

Mechové obrazy a dekorace se hodí do každého interiéru, třeba i do koupelny

Mechové obrazy a dekorace se hodí do každého interiéru, třeba i do koupelny
3. 12. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: Mechdekor
#inspirace #mech #mechdekor
další
skrýt

Kdo by nechtěl mít doma kousek přírody a zeleň, která je pro unavené oči tak uklidňující. Jenže málokdo z nás má čas se o rostliny pravidelně starat, zalévat je, chránit před škůdci a pravidelně ji hnojit. Naštěstí je tu řešení nenáročných dekorací, které vám doma vyčarují oázu klidu a pohody. Řeč je o obrazech z pravého mechu, který je speciálně ošetřený, aby vydržel dlouhé roky bez minimální péče.

Nosit si mech z lesa může stát pěkně tučnou pokutu, pokud však chcete mít doma kousek přírody, není nic snazšího než se podívat na internet a nechat se inspirovat. Řada výrobců nabízí jak hotové obrazy či dekorace, tak i ošetřené mechy, které si můžete doma sami naaranžovat dle své fantazie.

„Skutečně se jedná o stoprocentně přírodní mechy, konkrétně se jedná o tři druhy mechů, a to sobí, kopečkový a plochý. Co se týče sobích mechů, tak mají původ v Norsku a Finsku, v přírodě rostou v bílé barvě a další můžeme dotónovat přírodním barvivem. U plochého a kopečkového mechu rostou v přírodě varianty světle zelené a taktéž se dotónovají přírodními barvivy,“ vysvětluje jednatelka společnosti Mechdekor Monika Nogová.

Mechy, se kterými pracují jsou z Finska, Norska a některé z Francie, kde podléhají takzvanému kontrolovanému sběru, tedy se nikdo nemusí obávat, že by kvůli vámi vybranému obrazu zplundrovali sběrači mechu celé lesy.

Hodí se do každé místnosti

Oproti běžným pokojivým rostlinám, nevyžaduje mech takřka žádnou péči. Umístěn může být místnostech s teplotou od pěti do 30 °C a vlhkostí v rozmezí od 40 do 60 procent, což má každý interiér. Jediné, co musíte dodržet je odolat pokušení mech zalévat nebo rosit, taktéž by neměl být vystaven přímému slunečnímu svitu. Životnost takového obrazu se pak pohybuje v řádu až deseti let, záleží vždy na podmínkách. V případě, že provádíme velký úklid, stačí mech otřít vlhkým hadříkem nebo prachovkou. Zajímavou možností je také instalovat podsvícení a dodat obrazu úplně nový rozměr. 

„Můžete si námi nechat vypracovat projekt nebo si můžete objednat mech pro vlastní tvorbu a cokoli si vytvořit sami. Můžete si nakombinovat dle vlastní fantazie všechny druhy mechů, doplnit to dřevinou nebo bonsají. Ideální je použít obyčejnou tavnou pistoli a jako podklad MDF,“ doplňuje Nogová.

Ideální je smíchat několik druhů, základem je obvykle plochý tmavší mech na větší plochy kombinovaný se světlejšími odstíny kopečkového mechu, který dotváří unikátní 3D efekt. Inspiraci můžete ostatně načerpat přímo na stánkách společnosti Mechdekor, kde mimo jiné najdete i další druhy dekorací jako jsou například hodiny.

Mimochodem, mechový obraz se nemusíte bát umístit do koupelny, podívejte se například na realizaci zelených obrazů v projektu Javor apartmán.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu