ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Lepší bydlení ve zdravějším prostředí díky speciálnímu nátěru.

Lepší bydlení ve zdravějším prostředí díky speciálnímu nátěru.

Lepší bydlení ve zdravějším prostředí díky speciálnímu nátěru.
18. 7. 2019
#nano nátěr #bydlení #yit
další
skrýt

V budovách statisticky trávíme až 90 % svého času. Proto bychom si měli uvědomit, že vhodný výběr materiálů má dopad jak na naši pohodu, tak na zdraví. Především ve svých domovech správnou volbou můžeme významně ovlivnit kvalitu života nás i našich blízkých. Lepší bydlení ve zdravějším prostředí nám můžou zajistit tzv. nano nátěry, které pracují podobně jako čističky vzduchu a stačí jimi natřít strop či stěny. Nano nátěry mají silný antimikrobiální efekt, ničí tedy viry, bakterie i alergeny, a snižují tak riziko onemocnění astmatem a přenosu infekčních chorob. Obdobně likvidují i plísňové spory, exkrementy roztočů a dokonce toxické látky, které se mohou uvolňovat z nábytku, plastu nebo čisticích prostředků. V místnosti nátěru skvěle pročistí vzduch a eliminují zápachy. V kuchyni dokážou zabraňovat usazování mastnoty a odstraňovat výpary z vaření. Podobně působí i na cigaretový kouř či pachy živočišného původu, například od domácích mazlíčků.

Aktivovaný natřený povrch je navíc odolný proti usazování nečistot a má silnou samočistící funkci, díky níž zachycuje a likviduje i mikroskopické částice špíny rozptýlené ve vzduchu. Ošetřené plochy proto zůstávají dlouho čisté, nenanáší se na ně prach a nevytváří se plísně, řasy nebo pavučiny.

Nátěry můžete použít ve všech nemovitostech. Co se týče aplikace, vhodné jsou všechny porézní povrchy, které se denně neotírají či neomývají. Nátěr se v bytech aplikuje zejména na strop a na stěny. Pro vytvoření tzv. ekologické bezhlučné čističky vzduchu stačí natřít strop a rantlík pod ním a v případě potřeby dosvítit potřebným zdrojem světla. Vybrat lze jak klasickou bílou barvu, tak různé odstíny v pastelových barvách. Záruka funkčnosti je stanovena na minimálně 10 let. Aby nátěr přestal fungovat, musel by se mechanicky odřít anebo přemalovat, jinak je jeho funkce prakticky neomezená.

Developerská společnost YIT nově při koupi bytu nabízí svým zákazníkům možnost objednat si aplikaci tohoto funkčního nano nátěru FN® v rámci klientských změn.

A jak celý nátěr funguje?

Pro svoji funkci nano nátěry potřebují pouze dostatek světla, a to konkrétně UVA záření ve vlnové délce 365 nanometrů. V běžném světlém bytě postačí na čas plně otevřít okna, aby světlo mohlo působit na natřený strop či stěny. V tmavých místnostech či při zavřených oknech, třeba kvůli nepříznivým venkovním podmínkám (smog, pyly apod.), je potřeba natřené plochy dosvítit uměle pomocí UVA zářivek. Umělé dosvícení ocení např. alergici, protože vyšší intenzita UVA záření umožní povrchu natřenému nano nátěrem lépe rozkládat škodliviny a likvidovat mikroorganismy.

Oproti klasickým technologiím čištění, jako jsou třeba čističky vzduchu či rekuperační jednotky, nemají nano nátěry de facto žádné náklady na údržbu a provoz ani nároky na prostor. Nezabírají žádné místo navíc, jsou naprosto bezhlučné, není potřeba měnit filtry a neprodukují tak žádný odpad.

Zdroj: YIT

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu