ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Máte rádi saunu? Je vhodná doba pořídit si ji domů

Máte rádi saunu? Je vhodná doba pořídit si ji domů

Máte rádi saunu? Je vhodná doba pořídit si ji domů
7. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto Infrasauny

Za okny zima a spousta z nás se ráda ohřeje v sauně. Epidemická situace ale wellness centrům příliš nenahrává. Sauny jsou sice otevřené, ovšem otázkou je, na jak dlouho. Navíc hygienická opatření a riziko nákazy i milovníky tepla odradí. Řešením je domácí sauna.

Boxovou saunu je možné pořídit ve většině specializovaných obchodů. Prodávají se různé rozměry i designy. Na výběr máme také mezi typy. K mání je například finská nebo infrasauna. Rozhodně ale při vymýšlení místa, kde budete chtít saunu vytvořit, mějte na paměti několik praktických věcí. Dobré je mít box v blízkosti sprchy a ideálně i v blízkosti nějakého poležení.

Pokud zvolíte finskou saunu, je důležité dovést k místu, kde bude stát, třífázový kabel s vlastním jištěním a proudovým chráničem. Ten vyžadují výrobci a dodavatelé téměř ke všem typům finských saun.

Nezbytné je zajistit rovnou, ideálně keramickou podlahu. Dodavatelé saun vřele doporučují, aby byla mrazuvzdorná, protože ta se bude lépe vyrovnávat s teplotními rozdíly způsobenými ohříváním a vychládáním sauny.

V případě vestavěné sauny počítejte také s připravenými otvory na přívod a odvod vzduchu.

Sauna by měla být umístěna v prostoru, který je pravidelně temperován a teplota v něm neklesá pod 10 °C.

Finská sauna ale není úplně pro každého, jsou ale lidé, kteří ji ze zdravotních důvodů využívat nemohou. Infrasauna je vhodná pro děti, seniory, kardiaky a také astmatiky nebo alergiky.

„Ta procedura je stejně kvalitní a stejně regenerační pro tělo jako ve finské sauně, akorát dospějeme k výsledku pomocí jiné technologie. Infrakabina perfektně detoxikuje organismus, vypotíte se, uvolňuje svaly, takže odchází například bolest zad. Velice dobré výsledky máme třeba u sportovců po tréninku,“ vysvětluje Martin Volf ze společnosti Infrasauny.cz

Kabinu je možné umístit třeba chalupě i v interiéru bytu. U jejich instalace se moc nezapotíte, většinou se jedná o jednoduché stavebnice. Každý prodejce však nabízí různé služby, například možnost upravit tvar kabiny podle dispozic bytu i výběr druhu použitého dřeva nebo typu skel.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu