ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Mátová barva dokáže rozjasnit interiér, a navíc se dobře kombinuje

Mátová barva dokáže rozjasnit interiér, a navíc se dobře kombinuje

Mátová barva dokáže rozjasnit interiér, a navíc se dobře kombinuje
4. 6. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: 0,5 studio

Mátovou barvu můžeme zařadit mezi trendy pastelové barvy v interiéru. Hodí se na stěny, doplňky i třeba solitérní kousky nábytku. Výhodou této barvy je, že se dá skvěle kombinovat, je nadčasová, rozjasní prostor, a navíc má prý uklidňující účinky. Inspirovat se můžete například v originálním interiéru od architektů z 0,5 studio.

Interiér bytu se nachází v jednom ze starých činžovních domů na pražském Smíchově. Jeho dispozice je 3+kk. "Jedná se o kompletní rekonstrukci starého bytu, ovšem při proměně nedošlo na žádné zásadní stavební úpravy a změnu dispozice. Jen lehce jsme posunuli příčky,“ říká architekt Vít Svoboda z 0,5 studio.

Mátová barva je zde využita především na solitérních kusech nábytku a také v koupelně, kde je na mozaice složené z hexagonů. Architekti při tvorbě interiéru využili také dřevo ve světlé barvě, které mátová skvěle doplňuje. „Materiály jsou kombinace březové překližky a barevného ohýbaného lamina mátové barvy. Kombinace je volena ve světlých odstínech tak, aby ladila a hlavně se neokoukala. Lehkost interiéru je poté tvořena zaoblenými hranami nábytku,“ říká Svoboda.

Mátová barva je něžná a jemná. V interiéru ji lze použít téměř kdekoli. Hodí se jak pro retro interiér, tak pro byty ve skandinávském stylu. Výhodou mátové je, že dodá prostoru na svěžesti. Nemusíte se jí bát dokonce ani v případě jídelny či koupelny. A pokud si zatím netroufnete dát mentolové tolik prostoru, začněte zatím jen doplňky a textiliemi. Tato barva dokáže styl interiéru posunout zajímavým směrem.

Psali jsme také:

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu