ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Nejžádanější pražská lokalita pro bydlení je Smíchov

Nejžádanější pražská lokalita pro bydlení je Smíchov

Nejžádanější pražská lokalita pro bydlení je Smíchov
9. 8. 2018

Nejvíce nových bytů v Praze se pravidelně prodává v páté a deváté městské části. První dvojice se nezměnila ani v letošním druhém čtvrtletí, obě lokality prodejům i nadále dominují. Prohodily si však pořadí, na první místo se i díky velké oblibě Smíchova dostala Praha 5.

V Praze se během druhého čtvrtletí letošního roku prodalo celkem 1292 nových bytů. „Z toho se 269 bytů nacházelo na území Prahy 5 a 241 bytů bylo v Praze 9. Tyto dvě městské části si tak prohodily své pozice z minulého čtvrtletí. Na třetí místo se s odstupem vyšplhala Praha 4 s 201 prodanými byty. Největší zájem je letos stále o velmi atraktivnější Smíchov, kde si zájemci od dubna do konce června pořídili 136 nových bytů. To je jen o dva méně, než v prvním čtvrtletí. Celkem se tak zde letos prodalo už 274 nových bytů,“ přibližuje prodejní statistiky analytik společnosti EKOSPOL Matyáš Hančl. Kromě Smíchova je velký zájem také o Vysočany (89 prodaných bytů) či Libeň (69 prodaných bytů).

Na opačné straně zájmu kupujících zůstávají centrální části Praha 1 a 2, kde se celkem prodalo 120 nových bytů. Oproti prvnímu čtvrtletí je to čtyřnásobek, tento nárůst však způsobilo zahájení prodeje hned několika nových projektů v těchto lokalitách. „Pravidelně se potvrzuje, která místa lidé volí pro své bydlení. Rozhodujícími kritérii jsou dostatek zeleně v okolí, plná občanská vybavenost a perfektní dopravní dostupnost. Ukazuje se, že tyto nároky nejlépe plní rezidenční projekty v okrajovějších částech Prahy, které jsou díky levnějším pozemkům také cenově dostupnější,“ říká generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOLU.

Zdroj: EKOSPOL

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu