ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Nový minimalismus představuje spojení komfortu a jemnosti

Nový minimalismus představuje spojení komfortu a jemnosti

Nový minimalismus představuje spojení komfortu a jemnosti
18. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Quick-Step

V současné době, kdy většinu času trávíme doma, hraje interiérový design důležitější roli než kdykoliv dříve. Takzvaný ‚nový minimalismus‘ nás vrací zpátky k základní podstatě bytí. Do našich domácností se vrací příroda a přírodní materiály. V době absence sociálního kontaktu je tak velmi důležité mít kolem sebe jemnost a komfort. Trendem v interiérech je tedy více světla a prostoru.

Odborníci na úklid už delší dobu upozorňují na to, že je potřeba zbavit se přebytečných věcí a dosáhnout tak uspořádané mysli a pocitu klidu. Nový minimalismus není pouhou intelektuální pózou o zbavení se veškerého materiálna, jedná se o životní filozofii. Všichni se vracíme k základům. I to vysvětluje celosvětový úspěch japonské metody KonMari od Marie Kondo, která činí z vyhazování věcí téměř umělecký počin. Cílem této metody je vytvořit si z domova prostor, který nám dává pocit klidu. Dekorace ztratily význam pro svoji ‚pouhou‘ dekorativní funkci, zůstávají jen předměty, které nám dělají radost. V duchu této filozofie bychom měli investovat pouze do věcí, které jsou kvalitní a udržitelné.

V kurzu je momentálně také Japandi styl, tedy kombinace japonského a skandinávského designu. Minimalistické linie, organické tvary a paleta světlých barev dokonale zapadají do nové filozofie designu, jejímž cílem je vytvořit klid a harmonii. Zaměření na přírodní materiály také vysvětluje intenzivní využití dřeva nejen v oblasti nábytku, ale také u podlah, a dokonce i v případě stěn a stropů. V době, kdy je lidský kontakt omezen na minimum, si více než kdy jindy vážíme ‚tepla dřeva.

Není divu, že poptávka po dřevěných podlahách roste. Zejména světlé odstíny dřeva jsou v současné době velmi populární, protože pomáhají umocnit pocit světla a prostoru. Krása přírody je v její rozmanitosti a detailech, a to je přesně to, co nabízí dřevěné podlahy od belgického QuickStepu. Zejména dřevo ve světlých tónech téměř bez suků nebo přiznaných prasklin dokonale funguje v ‚zenovém interiéru‘, který působí ‚čistě a velmi harmonicky.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu