ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Nový pořad: Bydlení handicapovaných! V hlavní roli Michal Jančařík.

Nový pořad: Bydlení handicapovaných! V hlavní roli Michal Jančařík.

Nový pořad: Bydlení handicapovaných! V hlavní roli Michal Jančařík.
10. 12. 2018

Chystáme pro vás šestidílný pořad o bydlení handicapovaných, který je postaven na reálném příběhu moderátora Michala Jančaříka. Jeho nemoc ho nakonec odkázala na invalidní vozík. Psychicky je toto období neuvěřitelně náročné a do toho byl nucen řešit změny svého bydlení. Jaké jsou požadavky a možnosti pro handicapované, ukáže nový pořad.

Vždy velmi záleží na druhu postižení. Jsou tací, kteří se o sebe bez problému postarají sami, další potřebují odbornou asistenci nebo drahé kompenzační pomůcky. Někdo je z místa, kde je pohyb snadnější, jiný zase bydlí tam, kde je to s bezbariérovým přístupem komplikované. Ať už ale mají handicapovaní podmínky jakékoli, jedno je spojuje: všichni ve svém životě naráží na různé překážky, ať už fyzické, nebo psychické, kterým musí čelit.

Strmé schody, úzké chodby, špatně stavěné toalety nebo třeba vstupy do domu. Takové překážky zdravý člověk přejde bez povšimnutí, ale pro handicapované jsou naprosto zásadní. Pro vozíčkáře jsou jasnou stopkou v pohybu dál.

A proto bychom vám rádi pořadem Bydlení handicapovaných ukázali, jaké starosti souvisí s tím, když někdo skončí na vozíku. Jaké jsou nutné zásahy do bydlení, které dotace lze čerpat a nebo jaké možnosti dnes handicapovaní mají. 

Nechceme vám ukázat ,,smutný příběh“ jednoho vozíčkáře, ale to, že i přes nepřízeň osudu je důležité se v životě nevzdát! Protože tehdy poznáte sílu osobnosti! Přes veškeré překážky, které jim život dává do cesty, jsou tito bojovníci stále pozitivní a předávají své zkušenosti dál. 

Tak nám i Michalovi držte palce! O celém průběhu natáčení vás bude informovat na našem Instagramu a Facebooku TVbydleni.cz. :)

Autor: TVbydlení.cz

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu