ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Podívejte se na nový pořad Bydlení handicapovaných

Podívejte se na nový pořad Bydlení handicapovaných

Podívejte se na nový pořad Bydlení handicapovaných
23. 10. 2019

Michal Jančařík, který v roce 2017 podstoupil kvůli vážné nemoci transplantaci ledvin, částečně ochrnul. Příčinou byla prasklá céva přímo v páteři. Jeho handicapu musel kompletně přizpůsobit i bydlení s rodinou. Jak se mu nyní žije s jeho postižením, ukázal prostřednictvím pořadu Bydlení handicapovaných.

Osmidílný pořad o bydlení handicapovaných, který je postaven na reálném příběhu Michala Jančaříka, chce divákům ukázat, jaké obrovské starosti souvisí s tím, když kdokoliv skončí na invalidním vozíku. Jaké jsou nutné zásahy do bydlení, jaké dotace lze čerpat, jaké možnosti dnes handicapovaní mají a jak postupovat.

„Když se vám stane tenhle malér, jako se stal mně, tak to poslední, co se vám chce řešit, je úprava vašeho bydlení. Ovšem říct si „Budeme čekat a prostě uvidíme“ je to nejhorší, co můžete udělat.“ říká Michal Jančařík v novém pořadu Bydlení handicapovaných.

,,Nechceme vám ukázat smutný příběh jednoho vozíčkáře, ale to, že i přes nepřízeň osudu je důležité se v životě nevzdat! Protože tehdy poznáte sílu osobnosti! Přes veškeré překážky, které jim život dává do cesty, jsou tito bojovníci stále pozitivní a předávají své zkušenosti dál“ dodává Míra Hejda, režisér a moderátor pořadu.

S pořadem se už během příprav spojilo mnoho známých jmen. Lucie Bílá nabídla, že by ráda prostřednictvím pořadu, předala už 20. vozík pro handicapované pro toho, koho diváci navrhnou. Na jejím prosincovém koncertě v 02 Aréně bude dokonce prodávat speciální edici náramků na podporu tohoto projektu.

Objeví se také nejslavnější čeští paralympionici – cyklista Jiří Ježek, lukosřelec David Drahonínský nebo Heřman Volf, který stojí za známým projektem Cesta za snem.

Na první díl pořadu Bydlení handicapovaných - 1. díl - Příběh Michala Jančaříka se můžete podívat ZDE.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu