ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Bydlení handicapovaných Bydlení handicapovaných - 1. díl - Příběh Michala Jančaříka

Bydlení handicapovaných - 1. díl - Příběh Michala Jančaříka

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Bydlení handicapovaných - 2. díl - Jak na to? Nečekat a začít!

zrušit

Když se život zamotá a vy, nebo někdo z vašich blízkých skončí na vozíku, je důležité nečekat a jednat. Úpravy bydlení jsou v takovém případě nutnost, abyste se měli kam vrátit a mohli ve své domácnosti fungovat. Osmidílný pořad o bydlení handicapovaných, který je postaven na reálném příběhu Michala Jančaříka, vám ukáže, jaké obrovské starosti souvisí s tím, když kdokoliv skončí na invalidním vozíku. Jaké jsou nutné zásahy do bydlení, jaké dotace lze čerpat, jaké možnosti dnes handicapovaní mají a jak postupovat.

Michal Jančařík, který v roce 2017 podstoupil kvůli vážné nemoci transplantaci ledvin, částečně ochrnul. Příčinou byla prasklá céva přímo v páteři. Jeho handicapu musel kompletně přizpůsobit i bydlení s rodinou.

„Když se vám stane tenhle malér, jako se stal mně, tak to poslední, co se vám chce řešit, je úprava vašeho domu nebo bytu. Ovšem říct si „Budeme čekat a prostě uvidíme“ je to nejhorší, co můžete udělat.“ říká Michal Jančařík.

„Nechceme vám ukázat smutný příběh jednoho vozíčkáře, ale to, že i přes nepřízeň osudu je důležité se v životě nevzdat! Protože tehdy poznáte sílu osobnosti! Přes veškeré překážky, které jim život dává do cesty, jsou tito bojovníci stále pozitivní a předávají své zkušenosti dál“ dodává Míra Hejda, režisér a moderátor pořadu.

S pořadem se už během příprav spojilo mnoho známých jmen. Lucie Bílá nabídla, že by ráda prostřednictvím pořadu, předala už 20. vozík pro handicapované pro toho, koho vy, diváci, navrhnete. Své návrhy nám posílejte na pomahame@tvbydleni.cz

Objeví se také nejslavnější čeští paralympionici – cyklista Jiří Ježek, lukosřelec David Drahonínský nebo Heřman Volf, který stojí za známým projektem Cesta za snem.

Sledujte pořad Bydlení handicapovaných každou středu zde na TVbydleni.cz

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu