ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Bydlení handicapovaných Bydlení handicapovaných - 2. díl - Jak na to? Nečekat a začít!

Bydlení handicapovaných - 2. díl - Jak na to? Nečekat a začít!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Bydlení handicapovaných - 3. díl - Koupelny

zrušit

Když se život zamotá a vy, nebo někdo z vašich blízkých skončí na vozíku, je důležité nečekat a jednat. Úpravy bydlení jsou v takovém případě nutnost, abyste se měli kam vrátit a mohli ve své domácnosti fungovat. Osmidílný pořad o bydlení handicapovaných, který je postaven na reálném příběhu Michala Jančaříka, vám ukáže, jaké obrovské starosti souvisí s tím, když kdokoliv skončí na invalidním vozíku. Jaké jsou nutné zásahy do bydlení, jaké dotace lze čerpat, jaké možnosti dnes handicapovaní mají a jak postupovat.

V minulém díle nás moderátor Michal Jančařík, který je kvůli prasklé cévě v páteři upoután na invalidní vozík, provedl domem a řekl nám svůj příběh. Tentokrát se dozvíme, kdo nám jako první v takto nelehké situaci pomůže, na jaké úřady se musíme obrátit a jakým způsobem lze čerpat finanční dotaci, která nám alespoň částečně ulehčí přestavbu domu či bytu. A že na nic nesmíme dlouze čekat.

„Začít rychle, to je ta mantra. Nezdá se to, ale pak se to všechno sejde a je to fičák pro celou rodinu. Když už se člověk vymotá z akutní péče v nemocnici a přesune se někam do rehabilitačního ústavu, tak to je ten moment, kdy je třeba začít plánovat,“ říká Michal Jančařík.

A plánovat je potřeba i v situaci, kdy na to bohužel nemáme myšlenky. „Těch maximálně pět měsíců, co člověk v rehabilitačním centru má, se zdá jako šíleně dlouhá doba, ale na úpravu domácnosti je to strašně málo,“ dodává Jančařík. Je proto potřeba nad rekonstrukcí přemýšlet už při hospitalizaci, což je psychicky velmi náročné. Jak si už tak nesnadnou situaci co nejvíce ulehčit a za jak dlouho se náš domov stane bezbariérovým, uvidíte v novém díle pořadu Bydlení handicapovaných.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu