ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Bydlení slavných O Krejčířovu vilu není zájem. Ani na šestý pokus se nevydražila

O Krejčířovu vilu není zájem. Ani na šestý pokus se nevydražila

 O Krejčířovu vilu není zájem. Ani na šestý pokus se nevydražila
7. 8. 2020

Pražské Černošice patří mezi lukrativní adresy k bydlení. To se ale nedá říct o vilovém komplexu uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Aktuálně nevyšel ani šestý pokus o její prodej. Exekutor sice snížil vyvolávací cenu na 21 milionů korun, zájemce se však ve veřejné elektronické dražbě nenašel. Při neúspěšné dražbě v lednu byla vyvolávací cena 28 milionů. Původně se prodávala za zhruba 48 milionů.

Dvě hodiny stálo na dražebním webu „Příhoz nebyl proveden“. Dražba vily Radovana Krejčíře se ani na šestý pokus nepovedla. Z vily Krejčíř utekl v roce 2005 přímo během policejní prohlídky. Nyní sedí ve vězení v Jihoafrické republice. Hodnotu požárem a vandaly zdevastované nemovitosti odhaduje znalecký posudek na 42 milionů korun. Přitom ještě předloni vyvolávací cena při jednom z pokusů o dražební prodej nemovitosti převyšovala 48 milionů. Cenu však srazil loňský požár.

Vzhledem ke stavu nemovitosti a její historii není podle realitních obchodníků jednoduché najít kupce ani za sníženou cenu. „K požadované minimální ceně se musejí přičíst náklady spojené s vilou. Když to bude demolice, tak zhruba deset milionů korun,“ uvedl makléř Radomír Kočí z realitní kanceláře RE/MAX Search. „Kdyby stavba na místě nebyla, podobný pozemek se dá pořídit za přibližně 12 milionů. Pro zájemce je tedy ekonomicky výhodnější si raději pořídit prázdnou parcelu a tam si v klidu postavit něco svého.“ dodal.

První pokus o prodej vily se uskutečnil v roce 2016, už tehdy za nějakých 48 milionů. Dražbě tehdy zamezilo odvolání Krejčířovy manželky Kateřiny Krejčířové k Nejvyššímu soudu proti exekuci. Tam však neuspěla. Od září 2017 do října 2018 byly vypsány další čtyři termíny pro dražbu. Žádný zájemce se však nepřihlásil. Po požáru v srpnu 2019 byl vypracován nový znalecký posudek. Ani dražba na začátku letošního ledna však úspěch neslavila.  Krejčířovi patřila v Černošicích v blízkosti velkého zdevastovaného domu ještě jedna menší vila. Ta byla prodána v roce 2017 za bezmála 16 milionů korun.   Krejčíř je za mřížemi v Jihoafrické republice od roku 2013. Za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami dostal 35 let. Česko, kde je Krejčíř pravomocně odsouzený na 15 let, dlouhodobě usiluje o Krejčířovo vydání. Vrátit se do České republiky chce také Krejčíř. 

Podívejte se do vily Radovana Krejčíře prostřednictvím pořadu Chátrající skvosty ZDE. 


Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu