ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Pražané mají poslední den možnost vyjádřit se k návrhu Metropolitního plánu

Pražané mají poslední den možnost vyjádřit se k návrhu Metropolitního plánu

Pražané mají poslední den možnost vyjádřit se k návrhu Metropolitního plánu
26. 7. 2018

Dnes je poslední den, kdy mohou občané a spolky připomínkovat nový Metropolitní plán Prahy, který má platit nejpozději od 1. ledna 2023. Podněty mohou podávat občané, městské části či spolky. Metropolitní plán má v budoucnosti nahradit zastaralý územní plán hlavního města.

Autoři tohoto dokumentu přišli s teorií zahušťování a odkazují na vybrané západní metropole, které mají vyšší hustotu osídlení. České hlavní město by prý po jejich vzoru dokázalo do současné zástavby absorbovat další stovky tisíc lidí.

V centru by tisíce bytů pro lidi vznikaly. Pozitivní je, že po dlouhých letech otálení konečně někdo řeší otázku takzvaných brownfieldů, kterých je na území hlavního města opravdu velmi mnoho.

Jedná se o nevyužité plochy na místě bývalých továren, nádraží nebo skladů. Vedení pražské radnice mělo s vlastníky pozemků, developery a místní samosprávou přistoupit k revitalizaci těchto ploch.

Nelze ale opomíjet také druhou stranu mince. Takzvané zahušťování centra se má týkat i jiných míst, než jsou opuštěné prostory bývalých průmyslových areálů či vysloužilých nádraží. Do potenciálně zastavitelné plochy zasahují i nejrůznější parčíky, zahrádkářské kolonie či místa pro venčení psů. Proti záměru se zvedla obrovská nevole lidí z centra i radnic dotčených městských částí. Nikdo nechce přijít o oblíbené a hojně využívané odpočinkové plochy v blízkém okolí.

Zdroj: EKOSPOL a. s.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu