ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Petr Říbal: ,,Hádek při rekonstrukci bytu bylo tolik, že jsme je radši ani nepočítali!“

Petr Říbal: ,,Hádek při rekonstrukci bytu bylo tolik, že jsme je radši ani nepočítali!“

 Petr Říbal: ,,Hádek při rekonstrukci bytu bylo tolik, že jsme je radši ani nepočítali!“
21. 2. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová

Moderátor Evropy 2 Petr Říbal a finalistka České Miss Michaela Hávová si zařizují své první společné bydlení. Koupili obyčejný byt v obyčejném paneláku a pustili se do rekonstrukce svépomocí. Tím je ale čeká spousta práce, starostí, důležitých rozhodnutí a pozitivních i negativních zkušeností. Zkušeností, které budou dále předávat vám,  našim divákům v pořadu Náš život v paneláku. První díl uvidíte na TVbydleni.cz už 4.března! V rozhovoru s Petrem Říbalem a Míšou Hávovou si můžete nyní přečíst, jak náročná je rekonstrukce bytu a jak to všechno vůbec začalo...

Jak ovlivňuje rekonstrukce Vaše soužití? Narážíte na odlišné názory? Přece jen, představy muže i ženy můžou být odlišné.

,,To teda jsou! Říká se, že když pár přežije rekonstrukci – přežije všechno a následně překoná i všechny další nástrahy života. A my jsme ji přežili. Samozřejmě hádek, ale těch konstruktivních, bylo tolik, že jsme je radši ani nepočítali." :)

Rekonstrukce probíhá... Už svého rozhodnutí litujete nebo vše probíhá nezvykle hladce?

,,Původně jsme chtěli dům. Teď když víme, kolik starostí a práce obnáší rekonstrukce bytu, doděláme byt, chvíli v něm budeme bydlet, načerpáme sílu a potom se vrhneme na dům. Ale vesměs šlo všechno dobře. Měli jsme kolem sebe lidi, kteří poradili, bylo na ně spolehnutí a vždycky jsme společně našli způsob, jak problém vyřešit. Zní to možná až moc ideálně, ale fakt to tak bylo." :)

Proč jste se vlastně rozhodli svou rekonstrukci bytu dokumentovat?

,,Pro sebe – jako takovou naší soukromou kroniku. Abychom, až bude hotovo, mohli sedět na pohodlné sedačce v krásném obýváku a pustit si video, jak jsme doma měli staveniště. Samozřejmě jsme sem tam dali něco na Instagram, kde se nás potom lidé ptali, jak víme, co můžeme zbourat, jakou máme podlahu a jak jsme vyřešili to, že je křivá, jaké máme dveře, jakou kuchyň? …bylo toho moc a tak jsme si řekli, že z toho uděláme „seriál“ - NÁŠ ŽIVOT V PANELÁKU."

Kde jste čerpali inspiraci?

,,Co se týká paneláku, obecně bytů, moc toho vlastně není. I když demografické průzkumy ukazují, že většina z nás bydlí v bytech, většinou najdete inspiraci pro velké domy. Ale jak to udělat, aby se Vám do panelákové koupelny vešla pračka, sušička, skříňky na kosmetiku, zrcadlo a vana, to nikde není. Ale pokud člověk hledá na internetu, tak najde a na TVbydleni.cz  je toho taky dost!" :)

Čeho se u rekonstrukce nejvíce bojíte a naopak, na co se těšíte?

,,Je to krok do neznáma, ale jako správní panelákoví badatelé se na to těšíme! A hlavně víme, že na konci bude naše vysněné bydlení a to nás pořádně žene kupředu …to, že během rekonstrukce bydlíme v malinkém dětském pokoji u Míši rodičů, že bydlíme u tchýně na náš spěch nemá vliv.":)

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu