ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Plzeň se do konce června dočká své náplavky

Plzeň se do konce června dočká své náplavky

Plzeň se do konce června dočká své náplavky
9. 3. 2019
#náplavka #plzeň #čtk
další
skrýt

Do konce června má být v Plzni hotová úprava nové náplavky na levém břehu řeky Radbuzy v centru města od Anglického nábřeží po areál ve Štruncových sadech. Ačkoliv Plzní protékají čtyři řeky, žádná náplavka se zatím nevyužívá. Nový úsek, který nabídne více než půlkilometrovou promenádu podél řeky i dostatek místa k sezení na betonových schodech u vody, bude sloužit k relaxaci Plzeňanů i pořádání různých akcí, řekl dnes ČTK primátorův technický náměstek Pavel Šindelář (ODS).

Náplavka měla být původně dokončena už loni, kvůli problémům s podložím se ale stavba protáhla. "Náplavka je tak ze dvou třetin hotová. Náklady jsou v tuto chvíli přibližně 60 milionů korun. Měli bychom se do toho vejít," uvedl Šindelář. Investice zahrnuje spolu s dlážděnou promenádou také osazení dlouhých betonových schodů přímo podél břehu řeky, na kterých se bude moci sedět u vody.

Kompletní rekonstrukcí projde lávka přes Radbuzu a vznikne na ní nová kavárna. Z lávky dolů k náplavce povede dlouhé schodiště. Náplavka je čtyři až osm metrů pod úrovní souběžné silnice.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu