ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Post lídra bytové výstavby po Praze převzal definitivně Středočeský kraj

Post lídra bytové výstavby po Praze převzal definitivně Středočeský kraj

Post lídra bytové výstavby po Praze převzal definitivně Středočeský kraj
10. 7. 2018

České stavebnictví najelo na pozitivní vlnu a roste každým měsícem. Poslední aktuální údaj Českého statistického úřadu (ČSÚ) uvádí, že stavební produkce v květnu reálně meziročně vzrostla o 10,1 procenta. Dařilo se hlavně pozemnímu stavitelství, mírně se začala zvedat také bytová výstavba, v celé ČR se v květnu dokončilo o 53,3 procenta bytů více než ve stejném měsíci o rok dříve. V hlavním městě však výstavba nových bytů stále výrazně zaostává za poptávkou.

Stavební a developerské firmy začaly v hlavním městě během prvních pěti měsíců letošního roku podle ČSÚ stavět celkem 1063 nových bytů v bytových domech. Ještě na konci dubna jich přitom bylo jen 262. Během posledního sledovaného měsíce začala stavba hned osmi set bytů a Praha se opět vyšplhala na první místo mezi kraji z hlediska zahájených bytů v bytových domech.

Jen za první čtvrtletí, tedy za tři měsíce, prodali developeři v Praze 1160 nových bytů. To je více, než kolik se jich začalo stavět za pět měsíců. Dostupných bytů v cenících developerských firem stále ubývá.

Vezmeme-li v úvahu všechny typy bytů, tedy i ty v rodinných domech či vzniklé změnou dokončených staveb, tak post lídra bytové výstavby po hlavním městě definitivně převzal Středočeský kraj se 2855 zahájenými byty. Prahu až na třetí místo odsunul druhý Jihomoravský kraj se 1738 zahájenými byty. V hlavním městě se letos začalo stavět jen 1607 nových bytů.

Pokračuje tak trend přesunu lidí pracujících či studujících v Praze do okolních obcí a vesnic.

Zdroj: EKOSPOL

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu