ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Posuvné dveře jako elegantní úspora místa?

Posuvné dveře jako elegantní úspora místa?

Posuvné dveře jako elegantní úspora místa?
17. 5. 2018

Chtěli byste ve svém interiéru ušetřit nějaký ten volný prostor navíc? Máme pro vás řešení!

Interiérové posuvné dveře jsou stále častější volbou. A to díky tomu, že se křídlo dveří neotvírá do prostoru, ale zasouvá se do pouzdra ve stěně či podél zdi, můžete získat až 2 m² volného prostoru navíc. Pozitivem posuvných systémů je i variabilita, mohou být osazeny i do menších otvorů, jakými jsou vstupy do šaten či spižíren. Posuvné dveře jsou bezbariérové a lze s nimi lehce manipulovat, proto jsou vhodné do domácností osob zdravotně či pohybově znevýhodněných. Samozřejmostí je i široká škála materiálů a povrchových úprav nebo zasklení, posuvné dveře tedy mohou zcela přirozeně doplňovat design vaší domácnosti, mají ale oproti klasickým křídlovým dveřím i určité nevýhody.

„V dolní prahové části je většinou aplikovaná jen přechodová lišta, která nedokáže izolovat zvuk stejně jako dveře křídlové. Též mezery po stranách, které umožňují správný pohyb křídel dveří, zhoršují zvukovou izolaci. Při instalaci je tedy nutné počítat s tímto faktorem a umístit posuvné dveře do místností, kde není žádoucí vysoká zvuková izolace. Příkladem mohou být šatny, ale také vstupy z chodby do obývacího pokoje či kuchyně. Méně vhodné jsou pro ložnice nebo dětské pokoje,“ říká Pavel Hajný, produktový manažer společnosti VEKRA.

„Rozdíly mezi posuvnými dveřmi dodávanými jednotlivými výrobci jsou v drobných, ale zásadních detailech,“ vysvětluje Pavel Hajný z VEKRY a dodává, „jeden z podstatných rozdílů je v kvalitě a provedení zárubně posuvných dveří. Pokud si pořídíte levný výrobek, v horní části nemusí být technický prostor esteticky skrytý lištou. Zásadní problém může být i oprava nebo seřízení vozíků závěsného mechanismu. Například při sesedání novostavby může být nezbytné seřídit výšku křídla, což bez demontáže obložky může být problematické. Kvalitní dvoukřídlové dveře do sebe zapadnou drážkou, čili zcela dolehnou bez mezery mezi křídly a zaručí tak dlouhou životnost a bezproblémovou funkčnost.“

Zdroj: VEKRA

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu