ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Práce na výstavbě projektu Bleriot skupiny T.E jsou v plném proudu. Hrubou stavbu zajistí Strabag

Práce na výstavbě projektu Bleriot skupiny T.E jsou v plném proudu. Hrubou stavbu zajistí Strabag

Práce na výstavbě projektu Bleriot skupiny T.E jsou v plném proudu. Hrubou stavbu zajistí Strabag
24. 5. 2018

Developerská a stavební skupina T.E vybrala firmu Strabag jako dodavatele hrubé stavby projektu Bleriot. Jejím úkolem bude provést hrubé terénní úpravy, založit objekty včetně položení železobetonové armované desky, vybudovat železobetonové svislé konstrukce a nosné keramické zdivo i stropní konstrukce nadzemních podlaží. Samotné pilotové založení stavby zajišťuje společnost Geoindustrie, ležatou kanalizaci pod základovou deskou realizují Vodovody Praha a zemnící soustavu má na starosti elektroinstalační firma EL-EX. Aby vše běželo podle plánu a výsledek splňoval představy a očekávání developera, koordinuje jednotlivé subdodavatele sesterská společnost T.E.C.M. Developer tak snižuje finanční, technická a časová rizika a drží kontrolu nad celým průběhem výstavby. Stavbu financuje jak prostřednictvím vlastních zdrojů, tak na základě spolupráce s UniCredit Bank.

„U našich projektů se velmi soustředíme na celkové provedení stavby i na dokonalé zpracování každého detailu. Proto je pro nás velice důležité, aby subdodavatelé, kteří jsou zodpovědní za dílčí činnosti výstavby, byli skutečnými profesionály schopnými odvádět kvalitní práci a dodržet stanovené termíny. Se společností Strabag máme velmi dobrou zkušenost z projektu Sakura v pražských Košířích, kde vše doposud probíhá podle plánu a ke vzájemné spokojenosti obou stran. Při výběru dodavatele hrubé stavby jsme navíc zohlednili schopnost zajištění potřebné kapacity pracovníků a jejich flexibilitu, aby v pracovně nejnáročnějších dnech bylo na stavbě dostatečné množství stavebních dělníků i odborných profesí. To dokáže zajistit jen velmi málo firem a nám se díky tomu podaří zkrátit termín nutný k dokončení hrubé stavby v řádech měsíců,“ vysvětluje partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Projekt Bleriot vyrůstá v ulici Polaneckého v pražských Kbelích a jeho součástí bude velkoryse řešené venkovní prostranství s množstvím zeleně, zahradami a vlastním soukromým parkem pro rezidenty. Dva čtyřpodlažní a jeden pětipodlažní dům nabídnou celkem 151 nízkoenergetických bytů v energetické třídě B. Všechny jednotky budou disponovat balkony, dřevěnými terasami či soukromými předzahrádkami. V nejvyšší ze tří budov se v posledním patře budou nacházet střešní apartmány s prostornými terasami. V rámci standardního vybavení byty zahrnují kvalitní dřevěná okna a podlahy, designové koupelny, přípravu pro klimatizace v nejvyšších patrech a u privátních předzahrádek přípravu pro automatické zavlažování. 

Zdroj: T.E Development Group

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu