ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Průzkum: Dvě třetiny lidí nepovažují sdílené ubytování za problém

Průzkum: Dvě třetiny lidí nepovažují sdílené ubytování za problém

Průzkum: Dvě třetiny lidí nepovažují sdílené ubytování za problém
10. 10. 2018

Aplikaci sdíleného ubytování Airbnb ve svém městě jednoznačně odmítají tři procenta lidí, 22 procent má na ni neutrální názor. Naopak podporu sdílenému ubytování vyjadřuje deset procent lidí. Dvě třetiny působení aplikací sdíleného ubytování neřeší a nepovažují za problém. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Behavio mezi 576 lidmi. Regulace Airbnb byla před komunálními volbami jedním z předvolebních témat.

"Mezi hlavními důvody negativního postoje jsou zvyšující se ceny nájmů, ale i obavy z bezpečnostních rizik a zvýšeného hluku v domech, kde jsou byty takto pronajímány. Naopak pozitivně lidé hodnotí Airbnb jako levnou alternativu k hotelům," uvedl ředitel výzkumu společnosti Behavio Vojtěch Prokeš.

Podle respondentů by měla rozhodovat o regulaci sdíleného ubytování sama města. Myslí si to 47 procent lidí, 28 procent respondentů je proti jakékoliv regulaci.

Pokud si mají lidé vybrat, jakou formu regulace by podpořili, shodnou se nejvíce na převedení povinnosti poplatků z pronajímatele bytu na Airbnb, které zároveň městu musí poskytnout údaje o ubytovaných v konkrétním městě. Tuto formu regulace podporuje 62 procent respondentů. Naopak ve světě často používaná regulace omezením počtu dnů v roce, kdy je možné byt pronajímat, podporu nemá, pro je 33 procent lidí. Sjednocení pravidel pro Airbnb a hotely má podporu u 52 procent Čechů.

Airbnb zná 44 procent Čechů, Trivago 86 procent a portál Booking.com zná 63 procet lidí. Znalost Airbnb je nejvyšší u lidí do 45 let, u vysokoškoláků a lidí z větších měst.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu