ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Jak na rekonstrukci podkrovní koupelny

Jak na rekonstrukci podkrovní koupelny

Jak na rekonstrukci podkrovní koupelny
23. 4. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Sanitino.cz

Máte to štěstí, že jste obyvateli domu či bytu s podkrovím? Gratulujeme vám! Takové prostory v sobě skrývají kouzlo útulnosti a zároveň dělají domov zase o něco zajímavější. Rekonstrukce podkroví může být velmi náročná, a to obzvlášť jedná-li se o rekonstrukci koupelny, kde musíte zabojovat se sníženými stropy. Ty mohou někdy zkomplikovat rozmístění nábytku i jiného příslušenství. Pokud se vám to ale podaří, uděláte si tak z koupelny místo, kterým se budete moct opravdu pyšnit.

 

Šikmé stěny – co s nimi?

První otázka, která vás při rekonstrukci koupelny určitě napadne, je „Co s těmi šikmými stěnami?“. Zde platí jednoduché pravidlo, a to ať už pro vanu nebo pro sprchový kout. Nikdy je neumisťujte pod šikminy. Proč? Hlavními důvody jsou:

  • Při vylézání z vany se můžete nepříjemně udeřit do hlavy.
  • Stěny budou častěji u zdroje vody, budou vlhnout a mohou začít plesnivět

Jak tedy zešikmené stěny využít? Do těchto prostor můžete elegantně schovat spotřebiče jako je pračka nebo sušička. Nezapomeňte ale na to, že musí být s předním plněním. Také se zde bude vyjímat prádelní koš nebo koupelnový nábytek – skříňky, komody a jiný úložný prostor.

Pro větší soukromí

Máte záchod spojený s koupelnou a toužíte po trochu větším soukromí? Při rekonstrukci koupelny je ta pravá příležitost si ho vytvořit! Místo s toaletou (ideálně s tou závěsnou) můžete oddělit sádrokartonovou příčkou. V tomto případě vám doporučujeme využít stále víc oblíbený předstěnový instalační systém, kterým snadno a elegantně schováte nádržku na WC i nevzhledné hadice.

Vana a sprchový kout

Sprchový kout i vana mají také svá pravidla a vy už teď víte, že není vhodné je instalovat pod stěny s velkým sklonem. Pokud jste se rozhodli pro sprchový kout, vybírejte takový, který bude bez spodní sprchové vaničky. Ušetříte tak dobrých pár centimetrů na výšku.

Světlo, vzduch i teplota

Ptáte se, co mají tyto 3 elementy společného? Odpovědí jsou střešní okna. Není lepšího větrání než pomocí střešních oken. Větrání v koupelně je obecně velmi důležité. V těch podkrovních navíc často bývají dřevěné trámy, kterým vlhkost neprospívá. Střešní okna zároveň přivádí přirozené světlo a prosvětlí vám tak celou místnost. Jak už to ale u podkroví bývá, teplota zde dělá trochu problémy. Abyste předešli až nepříjemně vyhřáté koupelně, doporučujeme instalovat na střešní okna venkovní rolety. Kvalitní rolety mohou udělat teplotní rozdíl až 7 °C.

 

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl