ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Skanska Reality chce postavit sto bytů v centru Loděnice

Skanska Reality chce postavit sto bytů v centru Loděnice

Skanska Reality chce postavit sto bytů v centru Loděnice
27. 12. 2018

Společnost Skanska Reality ze skupiny Skanska koupila pozemek v centru Loděnice na Berounsku a plánuje na něm výstavbu bytových domů. Na pozemku o rozloze 1,1 hektaru, kde byly v minulosti hospodářské budovy, má vzniknout 100 bytů, několik komerčních jednotek a prostory pro občanskou vybavenost. 

Skanska Reality nabyla pozemek pořízením stoprocentního obchodního podílu ve společnosti SPV Centrum Loděnice, která byla jeho dosavadním vlastníkem. "V Loděnici se nám podařilo akvírovat pozemek, kde vyrostou byty pro mladé rodiny a klienty, kteří hledají bydlení na dosah Prahy s dobrou dopravní dostupností do jejího centra," uvedl generální ředitel Skanska Reality Petr Michálek. Firma se podle něj bude podílet na výsledném vzhledu místního náměstí a chce také obci pomoci s investicemi do infrastruktury a s dopravním řešením v centru Loděnice.

Rezidenční část Skanska tak za hranicí Prahy začne připravovat již druhý projekt. Loni získala rozsáhlejší území v Libčicích nad Vltavou, kde vyroste Park Cihelka, což je projekt kombinující bytové a rodinné domy. Prvních 57 bytů nabídne společnost do prodeje v polovině příštího roku.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu