ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Unikátní novinka - keramický stůl s ručně foukanou skleněnou nohou

Unikátní novinka - keramický stůl s ručně foukanou skleněnou nohou

Unikátní novinka - keramický stůl s ručně foukanou skleněnou nohou
17. 4. 2018
#sklo #keramika #technoart #ajeto
další
skrýt

Ve spolupráci s designérem panem Filipem Nízkým, jenž spolupracuje i se sklárnou Moser, se ProCeram rozhodl vytvořit ojedinělou sérii stolů.

Závod TechnoArt nedaleko Plzně, který se soustředí na zpracování obkladů a dlažeb, vyrobil keramickou desku na stůl. Díky tomu, že se firma TechnoArt soustřeďuje na zakázkovou atypickou výrobu, dokázala sloučit keramickou desku spolu se skleněnou ručně vyrobenou podnoží stolu. Z 25 ks podnoží bylo vyrobeno několik čistě bílých se zajímavým brusem, ostatní nohy jsou v různých barvách, kde tyto barvy byly samostatně pro danou kolekci míchány. Následně se na noze, která je ručně foukaná ze silnostěnného skla, natavují jemné pavučiny skla v různé textuře a hrubosti. V současné době jsou nohy uloženy ve výrobním závodě TechnoArt a podle požadavků investora se podle interiéru vybírá barevnost desek, jejich velikost a tvar. Jedná se o individuální práci s klientem, kdy ví, že obdobných typů je vyrobeno 25, ale jeho typ je jednoznačně originální.

TechnoArt k tvorbě skleněné podnože oslovil sklárnu Ajeto! Sklářská huť Ajeto! od roku 2009 jako první sklárna na světě s ruční výrobou skla nahradila tradiční spalování směsi vzduch-palivo novou technologií kyslíko-palivového spalování. Díky tomu společnost Ajeto! dosahuje lépe protavené skloviny, větší stability v peci a lepší konzistenci barev.

Daný stůl je spíše dekorační, pro vstupní halu hotelu nebo jiného prestižního prostoru. Stůl je možné doplnit vázou od stejného návrháře.

Tento jedinečný kus si můžete prohlédnout v prodejnách v ProCeram a jeho výrobu přímo ve videu ZDE.

Zdroj: ProCeram

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu