ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Talentovaní studenti architektury hledají nové cesty k energetické soběstačnosti budov

Talentovaní studenti architektury hledají nové cesty k energetické soběstačnosti budov

Talentovaní studenti architektury hledají nové cesty k energetické soběstačnosti budov
3. 6. 2018

Český ostrovní dům (ČOD) každoročně vyhlašuje soutěž pro bakalářské a magisterské studenty architektury. Soutěž probíhá na fakultě stavební a fakultě architektury ČVUT v Praze, na VŠTE v Českých Budějovicích, na fakultě architektury a fakultě stavební VUT v Brně, na UMPRUM v Praze, Technické univerzitě v Liberci a Vysoké škole báňské v Ostravě. Český ostrovní dům získal také záštitu Ministerstva životního prostředí. V třetím roce soutěže mají studenti navrhnout soběstačný celek 5 domů každý se 3 byty u Lipenské nádrže.

Soutěž ČOD se zaměřuje na propojení architektury s novými technologiemi, soběstačností budov a moderním technickým zařízením budov. Důraz je kladen na inteligentní systémy, kvality urbanistického řešení a komplexní architektonickou kvalitu návrhu. Také na reálnost a ekonomickou přiměřenost zvoleného řešení a udržitelnost a hospodárnost objektů.

Letošní ročník soutěže byl zahájen v polovině února. Soutěžící mohou odevzdat svůj návrh v prvním kole soutěže do 15. června 2018. Závěrečná prezentace druhého kola soutěže proběhne 21. září 2018.

Vítězem ročníku 2017 se stal tým v obsazení Kristýny Ulrychové, Josefa Konečného a Matouše Juráně z Fakulty stavební ČVUT v Praze. Vytvořili projekt šetrně fungujícího rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu. Porotu tento návrh zaujal nejen kvůli kompletní vizi projektu, ale především kvůli chytře vymyšleném systému fotovoltaických panelů v kombinaci s domácím bateriovým úložištěm.

Vizualizaci vítězných projektů si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Zdroj: Český ostrovní dům

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu