ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Tapetám v interiéru neodzvonilo. Lidé nakupují kvalitnější a dražší tapety

Tapetám v interiéru neodzvonilo. Lidé nakupují kvalitnější a dražší tapety

Tapetám v interiéru neodzvonilo. Lidé nakupují kvalitnější a dražší tapety
30. 11. 2019 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK. Foto: Marthi Design
#tapeta #bydlení #čtk
další
skrýt

 Maloobchodní tržby za prodeje tapet v Česku loni meziročně vzrostly o 16 procent na 595 milionů korun. Počet prodaných rolí sice mírně klesl, ovšem zvýšila se jejich cena.

"Je zajímavé, že celkový počet prodaných tapet v Česku nepatrně klesá, ale tržby rostou. Způsobeno je to tím, že stále oblíbenější je aplikace kvalitnějších, a tím i dražších tapet na jednu stěnu. Průměrná cena tapet tímto roste," uvedl Velát. Průměrná cena za jednu roli loni meziročně stoupla o pětinu na 504 korun. Proti roku 2014 se zvýšila o dvě třetiny.

Počet prodaných rolí loni meziročně klesl o tři procenta na 1,18 milionu. V posledních deseti letech se tento počet příliš nemění. Nejnižší byl v roce 2002, kdy se prodalo 300.000 rolí. Naopak v 60. letech minulého století to bylo 2,8 milionu, tedy téměř třikrát více než loni. Na celém světě se v roce 2017 prodalo 865 milionů rolí. Standardizovaná role je podle Veláta dlouhá deset metrů a široká 53 centimetrů.

Při prodejích tapet roste význam e-shopů. Zatímco v roce 2005 jich nebylo ani deset, loni počet meziročně vzrostl zhruba o polovinu asi na 150.

Hodnota dovozu tapet v Česku loni meziročně vzrostla o osm procent na 208,8 milionu korun. Objem vývozu se zvýšil o 5,4 procenta na 99,6 milionu korun.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu