ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Tip: Projekt Beranka hledá poslední majitele.

Tip: Projekt Beranka hledá poslední majitele.

Tip: Projekt Beranka hledá poslední majitele.
17. 6. 2019

V Horních Počernicích vyrostl residenční projekt Beranka. Areál řadových domků je tak dokončen a posledních pár domů hledá své majitele. Jejich autorem je architektonické studio LOXIA a investorem společnost Daramis.

Areál Beranka se skládá z 87 rodinných domů. Podle typu budovy má domek 2, maximálně 3 patra. K domu a je vždy připojena zahrada (od 100 do 300 m2). Architekti s developerem také mysleli na zeleň v celém objektu a do Beranky zasadili centrální parčík. Právě nápaditá práce s veřejným prostorem je jedním z hlavních poznávacích znamení projektů studia LOXIA, která se vždy více než o jednotlivé byty či domy zajímá o to, jak bude vypadat a fungovat celý komplex. Bez velkého přehánění tak lze říci, že LOXIA staví města, tedy klade důraz také na prvky, které slouží všem jeho obyvatelům a zlepšují kvalitu bydlení i za hranicemi soukromého pozemku. První část celého areálu byla již oceněna odbornou porotou v soutěži Realitní projekt roku 2018 v regionu Praha 9.

Tento typ bydlení je vhodný do okrajových částí měst, nabízí totiž kompromis mezi soukromím a dostupností zázemí města. Autorka projektu a hlavní architektka studia LOXIA Ing. arch. Jana Mastíková popisuje svůj záměr „᾿Řadovky᾿ byly vždy populárními. Dnes se naštěstí nedochází ke stavěním strohých kolonií unifikovaných jednotek. Architektonicky jsme si pohráli s patry jednotlivých domů a také je decentně barevně odlišili. Celý komplex je navíc rozdělen do několika samostatných řad, díky tomu si domy uchovávají ráz útulnosti, a přesto je snadné se zde orientovat.“

Zdroj: LOXIA

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu