ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Krbová kamna dokážou vytopit celý byt i navodit příjemnou zimní atmosféru

Krbová kamna dokážou vytopit celý byt i navodit příjemnou zimní atmosféru

Krbová kamna dokážou vytopit celý byt i navodit příjemnou zimní atmosféru
25. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: haas+sohn

Každý domov je jiný a zaslouží si kamna, která do něj dokonale zapadnou. Hledáte krbová kamna, která se stanou nejen funkčním pomocníkem, ale zároveň pěkným designovým doplňkem? Vybírat můžete podle charakteru vašeho interiéru.

Na výběr máte z klasických kachlových kamen i moderních modelů s obkladem z přírodního kamene. A pokud chcete dostat teplo do celého domu a ohřát vodu, je možné si k nim pořídit i výměník. Krbová kamna hravě vytopí i velkou místnost. Začnou hřát hned po rozdělání ohně.

Výhodou je, že luxusní krbová kamna by pro hoření neměla spotřebovávat vzduch, který doma dýcháte. To platí dvojnásob u zateplených, nízkoenergetických a pasivních domů. Například krbová kamna od firmy HAAS+SOHN mají externí přívod vzduchu a díky funkci Easy control, je ovládání jednoduché a pohodlné pouze jedním regulátorem.

Pokud chcete kamna na chatu, nebo jste jen vyznavači rustikálního stylu, můžete si pořídit klasická krbová kamna s nožičkami a plotýnkou, které si možná pamatujete z prázdnin u babičky. Pokud ale máte moderní interiér, určitě oceníte elegantní typy s přírodním kamenem či decentními tvary.

Bojíte se, že na kamna nemáte místo? V nabídce firmy HAAS+SOHN najdete jak rohová krbová kamna, tak kamna kompaktní velikosti vhodná i do menších prostor a úzká krbová kamna s hloubkou menší než 40 cm.

Než se do výběru krbových kamen pustíte, ujasněte jejich klíčové parametry jako výkon krbových kamen, rozměr kouřovodu, celkový design kamen i technologické vlastnosti.

Pokud jste kamna vybrali a chystáte se je zapojit? Svěřte to raději do rukou odborníků. Jen ti totiž mohou posoudit, zda je jejich zapojení a fungování bezpečné. Zároveň vám vydá revizní zprávu.

Příjemným bonusem je i to, že ušetříte za vytápění. Náklad na provoz krbových kamen je ve srovnání s uhlím minimální. Když zkombinujete vytápění dřevem s plynem a elektrikou, náklady se sníží. Pokud ale potřebujete vytápět víc než jednu místnost, popřemýšlejte o krbových kamnech s výměníkem.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu