ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality V Butovicích mohou lidé přijít do baru, kde je obslouží robot

V Butovicích mohou lidé přijít do baru, kde je obslouží robot

V Butovicích mohou lidé přijít do baru, kde je obslouží robot
1. 12. 2018
#architekt #cyberdog #čtk
další
skrýt

Už dříve jsme vás informovali o novém  technologicko-informačním centru Cyberdog, kde je současně vinárna s robotickou rukou. To je nyní od 28.11. nově otevřené. Autory návrhu dvoupatrové futuristické budovy jsou vedoucí studia Black N ́ Arch David Černý a Tomáš Císař. Studio je součástí společnosti Trigema, investora, který Cyberdog postavil a zároveň jej provozuje. Pro veřejnost bude Cyberdog otevřen každý den od 17:00 do 23:00.

Dvoupatrový Cyberdog tvarem připomíná hlavu a tělo psa a materiálem cílí do budoucnosti. Spodní část objektu je s horním patrem spojena vnitřním točitým schodištěm. Vnější fasádu tvoří nerezové plechy, jež jsou osazeny na ocelovém roštu. Celá přední část druhého patra je prosklená.

"Cyberdog je založený na myšlence technologického pokroku 21. století. Původně jsme se nechali inspirovat roboty, kteří míchají drinky na zaoceánských lodích, ale i roboty, co třeba míchají drinky v Las Vegas," řekl Černý, jeden ze spoluautorů projektu i šéfů studia Black N ́ Arch.

Uvnitř Cyberdogu je vinárna včetně robotického pracoviště a vozíkové dráhy. Prostřednictvím aplikace ve smartphonu nebo zapůjčených tabletech si může návštěvník objednat jídlo a pití. Víno rozlévá robot, vozíková dráha ho pak rozváží k jednotlivým stolkům v obou patrech objektu.

Hlavní informační plochu centra Cyberdog představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií, díky níž lze projekci sledovat z venkovních i vnitřních prostor. Velká prosklená plocha pravidelně publikuje novinky a další informace z oblasti vědy a techniky.

Stavba začala letos v květnu. Celkové náklady na projekt jsou přibližně 20 milionů korun. Cyberdog je umístěný poblíž stanice metra Nové Butovice. Hned vedle něj je jiné dílo Davida Černého Trifot, 12 metrů vysoká plastika z nerezu, kterou tvoří soubor fotoaparátů. Představuje vývoj oboru fotografie za poslední desítky let. Součástí celého prostoru je Czech Photo Centre - prostor zaměřený na současnou fotografii a také sídlo společnosti, která pořádá soutěž Czech Press Photo.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu