ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality V pražském Hloubětíne vyroste 1 500 nových bytů

V pražském Hloubětíne vyroste 1 500 nových bytů

V pražském Hloubětíne vyroste 1 500 nových bytů
8. 2. 2019

Developerská společnost Central Group vybuduje na místě dosluhujícího skladového a průmyslového areálu bývalé Tesly v pražském Hloubětíně projekt s 1500 byty a občanskou vybaveností. Celková investice přesáhne šest miliard korun. Stavět by se mohlo začít v roce 2021. Na tiskové konferenci to řekl majitel firmy Dušan Kunovský.

"Naším cílem je zde vytvořit velmi příjemné místo pro život s cenově dostupným bydlením. Hloubětín a Vysočany procházejí velmi dynamickou proměnou. Průmyslová minulost brownfieldů ustupuje budoucnosti. Právě rezidenční využití do takových oblastí patří," uvedl Kunovský. Jako brownfield je označováno nevyužívané území po bývalé továrně nebo skladu.

Aktuálně se podle něj pracuje na změně územního plánu a projektové dokumentaci. První etapu z plánovaných čtyř plánuje developer dokončit v roce 2023. Celková rozloha areálu je 67.000 metrů čtverečních.

Stávající budovy nechá Central Group zbourat. Prostory si v současné době pronajímají drobní podnikatelé. Nacházejí se v nich sklady, výrobní prostory nebo kanceláře.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu