ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma V projektu Suomi Hloubětín vyrostla další hrubá stavba

V projektu Suomi Hloubětín vyrostla další hrubá stavba

V projektu Suomi Hloubětín vyrostla další hrubá stavba
17. 1. 2020

Rezidenční projekt Suomi Hloubětín od finské developerské společnosti YIT čítá téměř 900 nízkoenergetických bytů. Nyní se nově rozrostla o hrubou stavbu osmé etapy nazvané Pori. Ta v sobě zahrnuje celkem 82 bytů, z nichž je aktuálně prodáno 40 %. Kolaudace je plánována na listopad 2020.

U všech tří bytových domů tvořících v pořadí osmou etapu Pori developer dokončil železobetonovou konstrukci a osazení oken. V plánu jsou dále práce na fasádě a střechách a rovněž terénní úpravy, včetně drobných konstrukcí. V interiérech se pracuje na vnitřních omítkách. Probíhají také montáže rozvodů vody a kanalizace, vytápění, vzduchotechniky a elektroinstalací.

„Osmá etapa Pori nebyla ze stavebního hlediska problémem, hrubou stavbu jsme dokončili dle připraveného harmonogramu,“ uvádí Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo, která dále dodává: „Těší nás stálý vysoký zájem o bydlení v multifunkční čtvrti Suomi Hloubětín. První čtyři etapy máme zcela vyprodané a z páté fáze Salo a sedmé Porvoo, u nichž plánujeme kolaudaci na říjen letošního roku, zbývá jen několik posledních volných jednotek. Kromě 49 bytů v Pori pak máme v nabídce ještě devátou etapu Vantaa, která byla spuštěna koncem roku 2019.“

Jednotlivé domy v této etapě budou vzájemně propojeny polosoukromým patiem se zelení. Nová čtvrť Suomi Hloubětín v souladu s nejmodernějšími trendy a požadavky na bydlení nabídne širokou škálu možností pro trávení volného času. K odpočinku či procházkám v přírodě přímo vybízí zrevitalizované okolí říčky Rokytky, ke sportování třeba zase cyklostezka v sousedství. O dobrou občanskou vybavenost se postará mateřská školka a komerční prostory, které mohou posloužit jako obchody nebo provozovny služeb.

Psali jsme:

Developerská společnost YIT zahájila předposlední etapu projektu Suomi Hloubětín

Prohlédněte si také společně s herečkou Terezou Brodskou projekt AALTO CIBULKA od YIT ZDE.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu