ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše Zájem Čechů o rekreační bydlení roste

Zájem Čechů o rekreační bydlení roste

Zájem Čechů o rekreační bydlení roste
2. 4. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Crescon

Češi se stále více zajímají o rekreační bydlení v přírodě, kam rádi utíkají za odpočinkem z rušného města. Zatímco v předchozích letech realitnímu trhu výrazně dominovala velká města, v posledních měsících lidé vyhledávají spíše život v přírodě. To vše je podle odborníků především dopad pandemie. Velká část kupujících se řídí současnou situací spojenou s lockdowny, kdy další nemovitost pořizují s vidinou takzvaného druhého bydlení.

Zvýšený zájem o rekreační bydlení v přírodě registruje také developerská společnost Crescon, pod jejíž taktovkou vyrůstá v oblíbené lokalitě Krkonoš luxusní komplex Aldrov Apartments & Resort. Tento projekt je také hlavním dějištěm oblíbeného seriálu z naší produkce Stavba není sen. Série pod číslem 4 ukazuje v několika dílech, jak tento resort vyrůstá a s ním se rozvíjí i celá horská vesnička Vítkovice, která by se v budoucnu měla stát atraktivnější pro návštěvníky, a přitom si zanechat své kouzlo vesničky uprostřed Krkonoš.

Zájem o rekreační bydlení uprostřed panenské přírody potvrzují i čísla investora. Ten hlásí ze 64 apartmánů první etapy prodáno už 80 %. Ke kolaudaci první etapy má dojít na konci letošního roku. Noví vlastníci se na předání mohou těšit v průběhu prvního čtvrtletí roku 2022.

Jak se nám podařilo zjistit, zájemci chtějí apartmány převážně využít jako investiční produkt, což je v této době velmi lukrativní. Lidé v těchto nejistých časech hledají možnost, jak rozumně a dlouhodobě uložit svoje peníze. Investice do nemovitosti je považována za jeden z nejbezpečnějších způsobů. To jednoznačně potvrzuje i Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon: „Co se týče prodejů apartmánů v Krkonoších, pozorujeme v uplynulých měsících obrovský nárůst poptávky. Aldrov Apartments & Resort totiž představuje unikátní spojení vlastního rekreačního bydlení s ideální příležitostí k investici. Navíc lidi láká fakt, že apartmán v horském středisku lze využít celoročně. Ve srovnání s konkurencí se jedná o jedinečný projekt, ať už svou polohou, kvalitou provedení či nabídkou služeb a vybavenosti.“ A dále k tomu dodává: „V případných hluchých obdobích, kdy majitel svou nemovitost nevyužívá, bude pronajímána. Tím se nejen pokryjí měsíční náklady na provoz, ale zároveň vlastník získá stabilní výnos, který může očekávat už po prvním roce fungování areálu. Navíc on sám bude mít vše bez stresu a starostí, protože o zajištění pronájmu i samotnou správu bytu se kompletně postará hotelový operátor. Že jde o zajímavý investiční produkt, dokládá zájem větších investorů – takto byla prodána například celá jedna budova druhé etapy.“

Developer nyní odstartoval prodeje druhé fáze, která nabídne 75 apartmánů v pěti budovách. O ty byl zájem už v předprodeji, a to ještě není ani dostavěno. Výstavba by měla odstartovat každým dnem. S finálním dokončením se počítá na zimní sezónu 2022/2023. Aktuálně jsou dodělané kompletní terénní úpravy a základové desky u dvou domů.

Rezidenční areál Aldrov Apartments & Resort vyrůstá v krkonošských Vítkovicích a bude se skládat z celkem 12 budov a 139 apartmánů o dispozicích 1+kk až 4+1. K většině zároveň patří podzemní parkovací stání a sklepní kóje vhodná pro uložení vlastního sportovního vybavení. Horské chaty s apartmány doplní dvě samostatné společenské budovy, kde se rezidenti i hosté budou moct těšit na prvotřídní hotelové služby. Najdou tady například restauraci, pekárnu, vinárnu ale i wellness centrum a animační koutek pro děti. Samotný komplex umožní také široké sportovní vyžití, ať už se bude jednat o sportovní hřiště, lezeckou stěnu nebo venkovní cvičiště jógy. Bude tady i půjčovna zimního vybavení, horských kol či elektrokol.

Resort se nachází v samém srdci Krkonoš a nabízí mnoho možností, jak si tady užít v jakémkoliv ročním období. Že se jedná skutečně o panenskou přírodu a ideální místo pro každého se přesvědčte v našem seriálu Stavba není sen.

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu