ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše Stavba není sen 4 - 1. díl - Příběh proměny malebné krkonošské vesničky

Stavba není sen 4 - 1. díl - Příběh proměny malebné krkonošské vesničky

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Stavba není sen 4 - 2. díl - Jak roste nový resort v Krkonoších?

zrušit

Po přestavbě horského Javor apartmánu v Železné Rudě na Šumavě přichází další již čtvrtá řada seriálu Stavba není sen. Tentokrát budete svědky unikátní proměny zapadlé horské vesničky v srdci Krkonoš. Na místě zdevastovaného statku vzniká luxusní resort a proměnou prochází i celé okolí. Tak, aby se místo stalo centrem sportu a odpočinku, kam se lidé s rodinami budou rádi vracet. Čím bude tato série specifická? Sledovat budete příběh kompletní proměny celé horské vesničky od prvních plánů na stavbu resortu až po modernizaci lyžařského areálu a vznik kavárny, pekárny a restaurace s tradiční krkonošskou kuchyní.

Celý příběh se odehrává v obci Vítkovice nedaleko Špindlerova Mlýna, kde vzniká horský resort Aldrov Apartments & Resort, který po vzoru úspěšných alpských středisek buduje developerská společnost Crescon. Jejím vlastníkem je Jan Jerie, mimo jiné milovník architektury a majitel oceňované vily od známého architekta Josefa Pleskota v pražském Podolí. A právě sem vedly naše první kroky.

„V domě bydlíme již sedm let, je nám tady s rodinou moc hezky a přesně to bych chtěl přenést i do Aldrova. Já sám osobně se vracím tam, kde má naše rodina kořeny. Cílem je, aby ve vesničce vzniklo místo ideální pro rodiny s dětmi, kde budou moci trávit společné chvíle,“ říká Jan Jerie, majitel developerské společnosti Crescon.

Aldrov Apartments & Resort jsou moderní dřevěné domy, které stojí přímo na sjezdovce. Celkem komplex nabídne deset budov s 139 plně vybavenými apartmány laděnými do luxusního horského stylu.

„Nemám rád jakékoliv náhražky a věci které se tváří jinak, než jaké doopravdy jsou. Proto chci v Aldrově využít tradiční materiál. Vše bude o opravdovém dřevě a člověk by to měl poznat, když na to sáhne,“ dodává Jerie.

Účastníkem stavebního i územního řízení byl Krkonošský národní park. Ten se vyjadřoval k použitým materiálům i barvám, tak aby nic nenarušilo ráz Krkonošské krajiny. Celé územní rozhodnutí se táhlo zhruba sedm let. Nakonec stavba mohla začít vznikat na místě bývalého statku, kde se krom zdevastovaných budov nacházela také skládka.

„Než stavba mohla začít, museli jsme prostor pro stavbu připravit. Měsíce jsme třídili zeminy a skládku, potřebovali jsme rozdělit materiál, který lze využít na další stavbu. To vše abychom nezatěžovali okolní skládky,“ prozradil Ivan Strážnický, manažer stavby.

Bytové jednotky nabídnou zájemcům jak rekreaci, tak vhodnou investici. Resort bude celoročně využívat volné kapacity ubytování, podobně jako hotel. Rekreantům tak plně otevře své brány pro pronájem a majitelům bytů bude ve své nepřítomnosti splácet investici. Vše bude zajišťovat profesionální hotelový operátor, což majitelům bytů usnadní jak pronájem, tak úklid.

„Termín kolaudace první etapy, kde se nachází 64 bytů proběhne letos v listopadu, následně se budou zařizovat interiéry, což bude trvat zhruba pět měsíců,“ doplnil Strážnický.

Stavba není sen 4 ale není jen o samotné stavbě resortu. Mapuje kompletně rozkvět vesničky, která se stane vyhledávaným střediskem.

„Můžeme nabídnout nádherné výhledy do přírody, v zimě tady máme lanovku Prezidentský expres, snowpark a vlek Jizerku. V létě se tady zase jezdí na kole, čímž lidé poznají krásy krkonošské přírody,“ říká starosta Vítkovic Milan Richtr.

Těšit se můžete v jednotlivých dílech i na úpravu sjezdovek, plánování stylové restaurace s krkonošskou kuchyní, vznik kavárny, pekárny, vinárny i wellness centra.

Podívejte se také na další díly seriálu Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše ZDE

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu