ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše Stavba není sen 4 - 2. díl - Jak roste nový resort v Krkonoších?

Stavba není sen 4 - 2. díl - Jak roste nový resort v Krkonoších?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Horská vesnička Vítkovice v srdci Krkonoš se už brzy změní v turisticky atraktivní lokalitu. Do Aldrova přivede pracovní příležitosti, bydlení, relax i zábavu. Architektura se po vzoru krkonošských staveb ladí do největších detailů a vy můžete být u toho. Opět jsme se totiž do místa, kde vzniká luxusní horský resort, vydali s naší kamerou a seriálem Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše. 

Myšlenka pozvednout oblast přišla už velmi dávno. Původně to byl plán pouze na revitalizaci starého statku. Lokalita ale nakonec uvízla v hledáčku investora, který se zde rozhodl vytvořit luxusní resort.

Vyrůst zde mají moderní domy s dřevěnou fasádou, které nabídnou zájemcům bytové jednotky kromě vlastní rekreace i investici. Resort totiž bude fungovat po vzoru evropských středisek a apartmány budou v době nepřítomnosti jejich majitelů pronajímány. Projekt tak vedle rekreačního bydlení poslouží také jako vhodný investiční produkt. Vše bude zajišťovat profesionální hotelový operátor, a majitelům bytů tak nebude přinášet žádné starosti ani s pronájmem, ani s úklidem.

„V rámci našeho projektu chceme vybudovat dvě restaurace, bazén, saunový svět a mnoho dalších služeb. A pokud ty služby nebudou mít trvale své hosty, tak nebudou fungovat. Právě proto jsme si řekli, že půjdeme po vzoru evropských horských středisek a majitelé budou mít povinnost apartmány pronajímat,“ říká Jan Jerie, majitel developerské společnosti Crescon.

Domy, které vyrůstají na místě bývalého statku, nijak nenaruší ráz místní krajiny, jak se někteří obávají. Dřevěná fasáda domů, rozmístění a architektura po vzoru krkonošských staveb bude do vesničky ideálně zapadat.

„Nechtěli jsme narušit dominantu místního kostelíka. Snažili jsme se proto nenásilně jít pod historickou stavbu a nechat památku vyznít,“ řekl architekt Ing. Aleš Žalský.

Při plánování resortu je také velmi důležitá spolupráce architekta stavby se zahradním architektem. Tyto dva obory se totiž hodně prolínají a výsledkem je pak jeden celek. V tomto případě je cílem zasadit stavbu do krajiny Krkonoš tak, aby byla co nejvíce v souladu s přírodou.

„Stavby jsou projektovány s dřevěnou fasádou, my řešíme to, aby okolní prostředí bylo v korespondenci se zahradou. Doplňky v zahradě proto budou z modřínu evropského a také osvětlení bude ve formě dřevěných hranolů,“ prozradil zahradní architekt Michal Kuřík.

Celkem komplex, který stojí přímo na sjezdovce, nabídne deset budov se 139 plně vybavenými apartmány laděnými do luxusního horského stylu. Hned vedle resortu se nachází také největší snowpark v České republice.

Stavba není sen 4 ale není jen o samotné stavbě. Mapuje kompletně rozkvět vesničky, která se stane vyhledávaným střediskem. Někteří provozovatelé se už teď připravují na novou roli vyhledávané lokality. Na vznik resortu totiž navazují i další úpravy tak, aby se místo stalo atraktivní destinací.

Podívejte se také na další díly seriálu Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše ZDE

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu