ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše Velké plány resortu v Krkonoších se plní

Stavba není sen 4 - 3. díl - Velké plány resortu v Krkonoších se plní

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Ve třetím díle našeho oblíbeného pořadu Stavba není sen 4 se opět podíváme do malebné vesničky v srdci Krkonoš, kde vzniká nový horský komplex Aldrov Apartments & Resort. Stavba se jistě zaslouží o rozvoj zapomenuté vesničky. Díky novému ubytování se totiž z této lokality stává příjemné turistické místo pro milovníky přírody, sportu a odpočinku.

Obec po moderním ubytování už dvě desítky let prahla. Sen se teď stává skutečností a místní se těší na nové služby, které obec potřebuje pro rozvoj cestovního ruchu.

Stavba resortu pokračuje podle harmonogramu

„V průběhu zimy se řešily vnitřní rozvody jednotlivých bytových domů. Počasí se zlepšuje, a tak se můžeme vrhnout na instalace fasády, oken a realizaci střechy. Stavby pokračují hlavně na objektu, který bude sloužit jako zázemí hotelového operátora. Tady bude v budoucnu wellness a restaurace,“ říká Adam Kořený, projektový manažer stavby.

Projekt je rozdělen do několika etap. Ty se budou také postupně obsazovat budoucími majiteli. Aktuálně byl zahájen prodej druhé etapy.

„Máme postavenou hrubou stavbu celých garáží pro 140 stání a první tři apartmánové domy, rozpracovaná je budova A1, hotové jsou i přípravné zemní a betonářské práce pro druhou etapu. V momentě, kdy se lidé nastěhují do první fáze, ta druhá už bude ve stádiu hrubé stavby. Takže se zde budou dodělávat už jen interiérové úpravy, majitelé první etapy se tak nemusí bát těžkého stavebního ruchu,“ říká Jan Jerie z developerské společnosti Crescon.

V osmi horských chatách bude umístěno celkem 139 moderních apartmánů. Ty jsou nabízeny jako plně vybavené včetně kuchyně, nábytku a veškerého vnitřního zařízení.

„Majitel kupuje bytovou jednotku, kde je každý zapsaný v katastru nemovitostí. Jednotka je plně vybavena od nábytku po příbory. Lidé sem přijedou jen se zubním kartáčkem a nemusí nic řešit. K apartmánu náleží parkovací stání, sklep a využití veškerých služeb, jako jsou vodní atrakce či dětské hřiště,“ říká Jan Jerie.

Další dvě samostatné budovy pak budou vyhrazeny službám prvotřídního horského hotelu – recepci, službám concierge, wellness & spa, snídaňové lounge, restauraci s vinným barem nebo vlastní pekárně. Majitelé a návštěvníci se tak mohou těšit na veškeré pohodlí.

Po vzoru úspěšných projektů realizovaných v alpských střediscích v Rakousku, v Německu nebo ve Švýcarsku, bude resort fungovat na principu trvalého pronájmu. Hotelový operátor se tak po dobu nepřítomnosti majitelů postará o pronájem pro turisty, takže majitelům se vrátí vynaložené investice v čase, kdy nebudou apartmány využívat. Výnos z pronájmu je možné očekávat už po prvním roce fungování.

„Apartmány nekupují ale jen soukromí majitelé, zájem mají i firmy, které je využijí jako investici či jako ubytování pro své zaměstnance,“ říká Jerie.

Výhodou resortu je jeho umístění téměř na místní sjezdovce Jizerka, což především v zimě ocení milovníci sportů. Nachází se tady například největší snowpark v České republice. V budoucnu se navíc počítá s tím, že se zimní areál ještě rozroste o další sjezdovku, která propojí Aldrov s Dolními Vítkovicemi, což celý areál ucelí.

„Stavba resortu pro nás znamená posílení kapacity a návštěvnosti areálu, bude to jen dobře, areál se zatraktivní a vznikne zde i nová infrastruktura,“ říká vlekař Michal Ritter.

Vesnička nabízí ale i další služby, které se budou se stavbou resortu dále rozrůstat. Ve Vítkovicích najdeme například stylovou krkonošskou restauraci či malou rodinnou farmu se zvířaty s možností vyjížďky na koni.

„Budoucnost Vítkovic vidím tak, aby si zachovala malebný a autentický ráz malé krkonošské vesničky. Rádi k tomu přispějeme a rozhodně obec nijak nepoškodíme,“ říká Jan Jerie.

Podívejte se také na další díly seriálu Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše ZDE

Diskuze

Doporučené pořady

Inspirace koupelny
Nový díl

Inspirace koupelny

Díla architektů a designérů
Nový díl

Díla architektů a designérů

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu