ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Zajímavosti z Krejčířovy vily: Akvárium pro žraloka a zaschlá krev na zemi

Zajímavosti z Krejčířovy vily: Akvárium pro žraloka a zaschlá krev na zemi

Zajímavosti z Krejčířovy vily: Akvárium pro žraloka a zaschlá krev na zemi
16. 11. 2018

Vila uprchlého Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy se v další dražbě neprodala. Budoucí majitel by do následné rekonstrukce a modernizace musel vložit další desítky milionů. Cenu vily navíc sráží její negativní mediální obraz.

,,Vilu jsem si několikrát prošel a musím říct, že to bude opravdu oříšek ji prodat. Ve vile se začíná velmi rozsáhle projevovat vlhkost. Zajímavostí je, že je ve stěnách zabudovaná elektronika, která se už dnes nepoužívá, například na nabíjení mobilního telefonu Nokie 3310. Vandalové, kteří se mnohokrát do vily dostali, už toho stačili hodně zničit. Proto je také objekt nepřetržitě střežen policií. Ale pro jejich velký neúspěch musím konstatovat, že na zpeněžení už tam v podstatě nic není. Sranda je, že se někdo snažil ukrást pozlacené dveře od výtahu, pořezal se u toho a krev je tam na zemi stále, ale vlastně úplně zbytečně, samozřejmě to není pravé zlato,“ říká Radomír Kočí z Prazdnedomy.cz.

"I když při prostém zprůměrování ceny za metr čtvereční podlahové plochy jde o bezkonkurenčně nejlevnější nemovitost v dané lokalitě, koupě vily vnímám jako nereálnou. Potenciální kupující musí počítat s další investicí v řádu až desítek milionů na revitalizaci, uvedení do obyvatelného stavu, ale i interiérové změny odpovídající aktuálním trendům," uvedl Jaroslav Nedvěd ze společnosti RE/MAX Anděl. Podle něj je však vila především stigmatizována předchozím majitelem. Pokud přijde nějaký kupující, bude to velmi pravděpodobně cizinec nezatížený místními souvislostmi, dodal Nedvěd.

V rezidenci je vnitřní i venkovní bazén, sauna, výtah, squashové kurty, luxusní mramorové schodiště i akvárium, v němž Krejčíř choval žraloka.

Radovan Krejčíř si odpykává trest 35 let vězení v Jihoafrické republice za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. Čelí i obvinění v několika dalších závažných kauzách.

Policistům Krejčíř utekl 18. června 2005 při domovní prohlídce vily, poté žil na Seychelských ostrovech. Od dubna 2007 žije v JAR, kam přicestoval ze Seychel pod falešnou identitou. Od roku 2013 je v tamním vězení. V České republice byl pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5 k souhrnnému trestu 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka. Do tohoto trestu se započítává i jeho dřívější odsouzení.

Autor: Lucie Kratochvílová, TVbydleni.cz

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu