ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Bydlení slavných FOTO: Zajímavosti z Krejčířovy vily: Akvárium pro žraloka i soukromá diskotéka

FOTO: Zajímavosti z Krejčířovy vily: Akvárium pro žraloka i soukromá diskotéka

FOTO: Zajímavosti z Krejčířovy vily: Akvárium pro žraloka i soukromá diskotéka
16. 11. 2018

Nekončící večírky, honosná výzdoba i akvárium se žralokem. To byl hrad krále českého podsvětí Radovana Krejčíře. Honosná vila už roky chátrá, několikrát vyhořela a stala se místem, kam se neváhali nastěhovat bezdomovci nebo vandalové. V roce 2017 znalci odhadovali její cenu přes 97 miliónů korun, do první dražby šla s vyvolávací cenovkou 64 miliónů. Od té doby se uskutečnilo už sedm pokusů o dražbu objektu a samotná cena spadla na 21 miliónů. Dodnes vilu nikdo neodkoupil.

Psal se rok 1998 a podnikatel Radovan Krejčíř kupuje pozemek v Černošicích. Postupně tu vyroste honosná vila se zlatými kohoutky, všudypřítomným mramorem, squashovými kurty, tajnou chodbou i garáží pro šest aut. Podle znalců vynaložil Krejčíř na stavbu vily závratných 400 miliónů korun.

„Byly tam použité opravdu kvalitní materiály, interiéry jsou krásně zpracované, takže z tohoto hlediska to hodnotu má. Když si to představíme, tak nahoře měl pokoj syn Radovana Krejčíře. Dole měli pokoje rodiče. Pod tím byl obývací pokoj a kuchyně. Suterén vyplňoval krytý bazén, sauna, legendární akvárium se žralokem a další technické zázemí,“ popisuje Radomír KočíPrazdnedomy.cz.

Na nechvalně proslulou adresu si našli cestu vandalové, kteří z místa odnesli vše, co se jim zdálo, že má nějakou hodnotu. Dostali se sem youtubeři i bezdomovci. „Dokonce se někdo pokusil i o krádeže pozlacených dveří od výtahu. Ten nápor vandalů je na té vile znát,“ dodává Kočí.

Radovan Krejčíř čelí obvinění z podvodu a z případu vraždy, během policejní prohlídky v červnu 2005 utekl ze své vily. Na místě bylo přitom několik policistů, a tak se okamžitě strhla vlna kritiky, která vyústila v rezignaci tehdejšího policejního prezidenta Jiřího Koláře. Krejčíř poté žil na Seychelských ostrovech, v dubnu 2007 se pod falešným jménem ukrýval v Jihoafrické republice, kde se o šest let později dostal za mříže. Jeho trest? 35 let.

Opuštěná vila je dnes už ve stavu, že se ani nevyplatí ji opravovat. Jedinou cenu tak má už jen pozemek v atraktivní lokalitě, který podle odhadů vychází na 12 miliónů korun. Samotná demolice starého objektu by nového kupce stála další miliony.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu