ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Známe tři nejlepší výrobky oceněný Zlatou medailí stavebních veletrhů!

Známe tři nejlepší výrobky oceněný Zlatou medailí stavebních veletrhů!

Známe tři nejlepší výrobky oceněný Zlatou medailí stavebních veletrhů!
28. 2. 2019
#stavební veletrh #cena #čtk
další
skrýt

Tři Zlaté medaile Stavebních veletrhů Brno a jedno čestné uznání v podvečer na výstavišti udělila odborná komise. O Zlaté medaile se ucházelo 14 výrobků, hodnotitelská komise pod vedením 1. místopředsedy ČKAIT Aloise Materny vybrala tři, které zhodnotila jako nejlepší a nejinovativnější.

První medaili získala firma Tondach za letošní novinku, pálenou tašku Salsa 13. Taška je posuvná v rozmezí až 35 mm a hodí se pro rekonstrukce a stavby moderních střech s nižším sklonem. Má životnost až 100 let.

Společnost Velux získala zlatou medaili za řídicí jednotku vnitřního prostředí. Systém pomocí senzorů měří teplotu, vlhkost i koncentraci CO2 uvnitř budov a pomocí algoritmů řídí automatické ovládání střešních oken, rolet a žaluzií. Aplikace pro takzvaný chytrý telefon umožňuje kontrolovat systém i na dálku.

Třetí zlatou medaili udělila komise společnosti Tepelná čerpadla Mach za tepelné čerpadlo nové generace, které přináší uživateli úspory a kromě jiného dokáže ovládat solární systém. Má v sobě zabudovaný komplexní systém řízení pro využívání obnovitelných zdrojů energie včetně bateriového úložiště a vyrábí se ve třech typech podle výkonu.

Zástupci oceněných firem převzali ocenění na oficiálním zahájení veletrhů SVB, Dřevo a stavby a Mobitex.

Letos komise udělila i čestné uznání, a to společnosti Czech Energy Team za fotovoltaickou tašku Hanergy čínského výrobce. Jde o skleněnou střešní krytinu s integrovaným fotovoltaickým článkem, která vedle původní funkce vyrábí elektrickou energii a současně zachovává typický vzhled.

Autor: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu