ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Bydlení handicapovaných: speciální úpravy bytu pro bydlení bez bariér

Bydlení handicapovaných: speciální úpravy bytu pro bydlení bez bariér

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Minule jsme vám představili příběh Davida Drahonínského, který i přes svůj handicap dokázal v lukostřelbě vyhrát olympiádu. Zároveň jsme s ním otevřeli nové téma – jak si upravit byt pro funkčnost bez bariér v novém developerském projektu. Podle Davida je to paradoxně jednodušší než upravovat starší byt a nebo rekonstruovat dům. A proč? 

Obecné požadavky na bezbariérové užívaní staveb řeší od roku 2009 příslušná vyhláška, která neošetřuje pouze vnitřní vybavení bytu nebo byt jako takový, ale myslí i na pozemní komunikace, počet garážových stání, bezbariérový vjezd nebo přístup do domu. To je mimochodem velká výhoda všech staveb povolených po roce 2009, ke kterým patří i projekt Čakovický park. 

,,Jedna věc je vyhláška a druhá věc je konkrétní klient a jeho osobní příběh. Když jsme měli to štěstí, že si nás David vybral za developera, tak jsme se snažili ošetři i ta místa, na která vyhláška nebo předpis nestačí tak, aby se mu tady líbilo." říká Šárka Kloučková ze společnosti Natland Real Estate

My se do bytu za Davidem Drahonínským společně s Michalem Jančaříkem podíváme ještě jednou a to v 8. dílu pořadu Bydlení handicapovaných. A čeká nás i jedno důležité poslání, které vám v díle také odtajníme. Sledujte už zítra závěrečný díl Bydlení handicapovaných - Nový byt bez bariér.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu