ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Design a krása moderních vinylových podlah

Design a krása moderních vinylových podlah

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Podlahy Alpha vinyl přichází s novinkou - vodotěsnými zámky Watertight click

zrušit

Výběr podlahy má zásadní vliv na to, jak bude celý interiér působit. Lidé často nechávají výběr podlahy až na konec. To je ale chyba, protože při utváření interiéru je důležité zaměřit se na to, jakého celku chceme docílit.

Také podlahy se řídí moderními trendy. V roce 2021 se i společnost Quick-Step zaměřuje na aktuální novinky v designu a architektuře. Společným znakem je návrat k přírodě. Podle toho se vytváří i dekor podlahových desek.

Wabi-sabi

Nyní více než kdy jindy chceme, aby se náš domov stal bezpečným útočištěm. Není pak překvapením, že se trendy jako hygge a wabi-sabi staly v posledních letech tak oblíbenými. Základním pravidlem je to, že v interiéru by nemělo nic rušit. Měl by být čistý a zajistit nám tak duševní klid. Pracuje se s materiály, které mají velkou hodnotu, takže jsou staré, nedokonalé a jednoduché. Tím se samozřejmě řídí i podlaha.

Dřevo a les

Dřevo a les je velkou inspirací. Podlahy inspirované dřevem tak detailně kopírují skutečnou strukturu. Podlahy jsou tak věrné, že na nich najdete suky i praskliny. Co se barev týká i tady se designéři inspirovali přírodou a zemitými odstíny. Především pak hnědá barva dovede v domácnosti navodit hřejivou a útulnou atmosféru. V kombinaci s živými botanickými prvky, pak dodává interiéru živost.

Moderní minimalistický styl

Podlahy se svým dekorem umí přizpůsobit i milovníkům modernějšího pojetí interiéru. I tady ale opět zůstává základní důraz kladen na přírodu. Čistý a klidný interiér zařídí přírodní světlé barvy v pískových odstínech a jemná struktura podlahy. To vše dohromady pak splňuje požadavky na moderní interiér.

Tyto přírodní dekory nabízí vinylové podlahy Alpha Vinyl. Jsou k nerozeznání od dřevěné podlahy. Designéři se při výrobě inspirovali originálem a vdechli vinylové podlaze podobu skutečného dřeva. Podlaha má tak strukturu a spáry odpovídající reálným prknům. Povrch je upraven tak, aby působil autenticky, a to nejen na pohled, ale i na omak.

Ideální směr položení podlahových desek

Mnohdy si při zařizování interiéru lámeme hlavu nad tím, v jakém směru bude vhodné položit podlahu. Je to velmi důležitá otázka, neboť směr položení podlahových prken má obrovský vliv na celkový vzhled místnosti, a rozhodování proto může být tvrdým oříškem.

Základním pravidlem je, že podlahu pokládáme ve stejném směru, v jakém vede hlavní zdroj světla v místnosti a ve stejné linii jako nejpoužívanější vstup. Pokud je v místnosti několik dveří a oken, zvolte takový směr, ve kterém bude instalace nejjednodušší. V dané místnosti se také dají uplatnit některé užitečné optické efekty.

„Velká, dlouhá široká selská prkna nebudou dobře vypadat v malém prostoru, naopak malé krátké úzké lamely není vhodné dávat do velkého prostoru. Je potřeba přizpůsobit velikost lamel velikosti místnosti,“ radí Zdislava Černá, zástupkyně společnosti Quick-Step.

Pokud si stále nejste jisti s výběrem té správné podlahy. Podívejte se přímo na webové stránky společnosti Quick-Step, kde si můžete prohlédnout, jak bude podlaha vypadat ve vašem interiéru. Díky nástroji Quick-Step RoomViewer si můžete virtuálně prohlédnout všechny podlahy, abyste se vždy rozhodli správně, a dokonce sem můžete vložit i fotky vašeho vlastního interiéru.

Podívejte se také:

Diskuze

Doporučené pořady

Inspirace koupelny
Nový díl

Inspirace koupelny

Díla architektů a designérů
Nový díl

Díla architektů a designérů

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu