ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TOPSTONE Epoxidová 3D metalická stěrka - originální alternativa keramických obkladů

Epoxidová 3D metalická stěrka - originální alternativa keramických obkladů

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Materiál, který si během let našel cestu z továrních hal až do interiérů bytů a rodinných domů, to je epoxidová stěrka. Ta se může pyšnit hned několika skvělými vlastnostmi. Těmi zásadními jsou vysoká odolnost a neopakovatelný design. Klasická verze epoxidové stěrky dává na výběr ze sta různých odstínů, které se dají mezi sebou kombinovat. Slyšeli jste ale o metalických barvách? Nahlédli jsme s kamerou pod pokličku, jak tyto unikátní dekory vznikají.

Co jsou vlastně epoxidové stěrky? Dříve se využívaly ve skladovacích a továrních halách, protože dokázaly zvládat i nadměrné zatížení. Nyní se však dostávají i do prostor nákupních center, restaurací i domácností. Podlahu jako ve fabrice ale rozhodně nečekejte. U klasických stěrek jsou populární dekory v imitaci betonu nebo mramoru a pak jsou tu metalické stěrky, které vytváří na podlaze nádherné kresby.

„Vybírat můžeme z dvaceti odstínů, mezi které patří například odstíny šedé, červené, modré nebo zelené. Velmi oblíbené jsou také světlé odstíny jako bílá nebo krémová. Další velkou výhodou je to, že povrch je bezesparý, takže nám odpadá čištění spár jako je tomu například u dlažeb. S tím je také spojené snadnější čištění, k údržbě povrchu můžeme používat běžné čistící prostředky, ideálně neabrazivní, aby neobsahovaly hrubší částice, které by mohly povrch poškodit,“ říká Miroslav Zajíček z formy TopStone.

U výčtu kladů ještě zůstaneme, ten další je ryze praktický. Epoxidovou metalickou stěrku totiž můžeme aplikovat na většinu podkladů mezi které patří například beton, cementové stěrky a dokonce i keramická dlažba. V neposlední řadě se tyto matriály využívají také jako povrchová úprava pro nábytek, kdy tímto zrenovujete například dřevěný stůl, a dodáte mu tak nový zajímavý vzhled.

Důležitý je především hladký povrch

„Podklad je nutné přebrousit a vysát, aby se nám prachové částice nemohly dostat do samotné metalické stěrky. Na podlaze se také může objevit prasklina nebo výtluk. Tyto praskliny v tomto případě opravíme opravným epoxidovým tmelem. Před samotným litím je samozřejmě potřeba podklad také důkladně napenetrovat,“ popisuje Zajíček.

Epoxid je dvousložkový materiál, který se před samotným litím musí promíchat. Poté se aplikuje přímo na podlahu a pomocí gumových nebo ocelových stěrek se rovnoměrně rozetře po celém povrchu. Jelikož si metalické stěrky pořizují lidé s citem pro styl a design, tak je rozhodně nejlepší svěřit se do rukou odborníků, kteří mají s těmito materiály bohaté zkušenosti.

„Osobně bych doporučil aplikaci proškolenou realizační firmou. Jsou to firmy, které již mají ty postupy naučené,“ dodává závěrem Zajíček.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu