ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu Stavba není sen 2 - 6. díl - Podlahy

Stavba není sen 2 - 6. díl - Podlahy

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Stavba není sen 2 - 7. díl - Koupelny

zrušit

Jsme zhruba v polovině rekonstrukce a pomalu se nám začíná rýsovat finální podoba našeho interiéru. Dnes nás čekají podlahy. Podle čeho ale vybrat tu správnou? „Jsou základní tři varianty. Laminát, vinyl a dřevo. U laminátu jsou nízké pořizovací náklady, velké množství dekorů a snadná instalace. Nevýhoda je však menší objemová stabilita vůči vlhkosti, takže se materiál může deformovat,“ vysvětluje Zdeněk Kazda ze společnosti Parket Atelier. Vinylová podlaha má odolný povrch, přesto je však nevýhodou nahřátí povrchu. U dřevěného povrchu můžeme vybírat z originálního dekoru a máme možnost jej renovovat. Přestože jsou u dřevěných podlah vyšší pořizovací náklady, nakonec jsme se právě pro tuto variantu rozhodli.

Jakmile máme vybraný materiál, v našem případě dřevo, musíme vybrat nejlepší východisko – masivní, dvouvrstvou, nebo třívrstvou krytinu? V čem se liší? Najdeme alternativu materiálu, aby naše rekonstruovaná podlaha tvořila vzhled šípů? Navíc máme v celém bytě podlahové topení a pan architekt Lukáš Janout podlahový materiál použil i jako obklad na stěně a dveřích. Je to řešitelné? Podívejte se na nový díl Stavba není sen 2 – Rekonstrukce bytu!

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu