ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Dům na klíč Dům na klíč – 2. díl – Začínáme stavbu! Vyplatí se varianta k dokončení, nebo na klíč?

Dům na klíč – 2. díl – Začínáme stavbu! Vyplatí se varianta k dokončení, nebo na klíč?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Dům na klíč - 3. díl - Dům vybrán! Ladíme podobu domu a vybíráme koupelnu

zrušit

Manželé Dvořákovi s dcerou Kristýnkou roky bydleli v bytě 3+1 uprostřed města. Nastal ale čas na větší prostor a soukromí. Proto se společně vydali do Centra vzorových domů v Nehvizdech u Prahy. Život v domě se zahrádkou je pro ně totiž ideální volbou. Jako spousta rodin, co se rozhodla stavět, chtějí i Dvořákovi co nejméně starostí, krátkou dobu výstavby a předem jasný rozpočet, který se nebude navyšovat.

Rodina se po návštěvě Centra vzorových domů sice rozhodla pro jeden ze 7 typových domů, plány jim ovšem zkřížily předpisy. Regulativ obce, kde mají manželé pozemek, jim totiž neumožňoval použití střechy rodinného domku tipu Classic City, a tak se museli přiklonit k verzi se sedlovou střechou. To ovšem nebyl žádný problém, každý má totiž možnost změny projektu tak, aby dům majitelům vyhovoval a splňoval dané požadavky.

Každá změna projektu sebou nese samozřejmě i změnu technické části. Už při výběru domu odborníci ze společnosti CANABA sladí s klientem technické možnosti. Tuto službu nabízí navíc společnost zdarma v rámci fixní ceny domu.

Často se také mění dispozice interiérů dle potřeby majitelů. Stejně tomu bylo u Dvořákových. Také oni zvolili jiné řešení. Se změnou jim pomohla především osobní prohlídka, díky níž se ujistili, jaká dispozice domu jim vyhovuje.

Samotná stavba domu je vždy velmi důležitá a také složitá. Pokud se bojíte, že vám nasmlouvaná firma neodvede domluvenou práci tak, jak by měla a váš rozpočet se bude jen navyšovat, je volba domu na klíč tou nejrozumnější. Máte totiž spoustu jistot. Nesetkáte se s nekvalifikovanými pracovníky, vše poběží podle harmonogramu a předem máte zaručený i rozpočet, na kterém se dohodnete ještě před podpisem smlouvy.

Navíc společnost CANABA nabízí i tvorbu předprojektové dokumentace, na které se odladí veškeré detaily. Ta se poté projedná, podepíše se smlouva, zajistí se stavební povolení a může se začít. To vše v rámci jednoho fixního rozpočtu a bez starostí.

Právě fixní rozpočet je to, co spousta rodin, která chce stavět, potřebuje dodržet. Jeho neplánované navyšování může totiž mnoha samostavitelům způsobit velké komplikace. Sice si od společnosti můžete nechat postavit jen hrubou stavbu a zbytek si dozařídit na vlastní pěst, ovšem také zbytek prací jde z vaší kapsy, a to je mnohdy sázka do loterie. U domu na klíč máte prostě předem jasno. Víte dopředu, kolik zaplatíte a společnost vám sjedná i výhodnou hypotéku přizpůsobenou pro tyto typy staveb ZDE.

Špatnou zkušenost se stavěním na vlastní pěst má i moderátorka Evropy 2 Lucie Černá (Šilhánová), která se s námi ve videu podělila o nemilé zážitky...

Viděli jste předchozí díl pořadu? Podívejte se zde:

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu