ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Interiér Jak může inteligentní osvětlení zlepšit naše zdraví?

Jak může inteligentní osvětlení zlepšit naše zdraví?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

10 let jen dráty ze zdi? Alice Bendová konečně dořešila světla do svého domu!

zrušit

Stále více populární je takzvaná chytrá domácnost, kterou můžeme ovládat skrze telefon. Na dálku lze nastavit termostat, domácí alarm, kamery, zámky dveří a také osvětlení. Díky inteligentním systémům můžeme světla v domácnosti nejen nastavit podle vlastní potřeby, ale také zlepšit naše zdraví.

Výběr vhodného světla je velmi důležitý pro zdravý rytmus našeho těla. Pokud je tedy náš spánek narušen umělým světlem, především pak jeho modrou složkou, může to mít velký vliv na jeho kvalitu a následně i na naše zdraví.

Chytré osvětlení Eglo Connect proto nabízí několik druhů bílého světla, které se může v průběhu dne různě měnit. V čase před spaním pak dokáže systém nechtěné složky umělého světla eliminovat.

„Bílá barva má řadu odstínů, jednotlivé odstíny pak mají značný vliv na fungování našeho organismu. Studená bílá barva má aktivizující účinek, a proto se používá spíše v kancelářích. Večer doma pak lidé raději ocení teplou bílou barvu. Systém vám umožní navolit si ale i jakoukoliv jinou z šestnácti milionů barev celého spektra,“ říká Vlastimil Beránek ze společnosti Eglo.

Osvětlení, intenzitu i barevnost lze ovládat jediným kliknutím v tabletu či telefonu. Přímo v místnosti pak systém můžeme ovládat hlasem a dovede se přizpůsobit i rytmu hudby. Dalšími možnostmi jsou ranní buzení či simulace světla v naší nepřítomnosti.

„Systém je to sofistikovaný, ale na ovládání poměrně jednoduchý a ovládat ho zvládne úplně každý,“ dodává Beránek.

Chytré osvětlení si zákazník může naprogramovat sám dle vlastních potřeb a požadavků ve svém telefonu nebo tabletu. Systém se poté automaticky postará o vše sám.

Inteligentní osvětlení lze využít také v exteriéru, tedy na zahradách, balkónech nebo terasách. Vesměs má stejné funkce jako již zmiňované osvětlení pro interiér, navíc je odolné vůči vlhkosti.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl