ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Rady pro investice do nemovitostí Jak vybírat vhodnou nemovitost pro investici?

Realitní investování v ČR - 2. díl - Jak vybírat vhodnou nemovitost pro investici?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Realitní investování v ČR - Je pro investici do nemovitosti lepší tuzemsko, nebo zahraničí?

zrušit

Chceme investovat do nemovitosti. Ale která je ta pravá? Jako první si podle odborníků musíme hlavně určit, co od nákupu očekáváme. Chceme, aby nemovitost čistě jen generovala zisk, nebo přemýšlíme o horském apartmánu, kde sami budeme trávit zimní sezónu? Na co dalšího se připravit a s jakými riziky počítat? Na to odpovídá jednatelka společnosti RealCare Invest Iveta Pauková.

Pokud zajdete za poradcem s tím, že přemýšlíte o investici do nemovitosti, určitě se vás jako první zeptá, k jakému účelu bude vaše nemovitost sloužit a kdo bude cílovou skupinou. Právě okolo ní se vše odehrává. Velkým tématem se v posledních letech zdají být například horské apartmány.

„Pokud chci, aby ten byt v nějakém hospodářském útlumu nic nestál a byl pořád výnosnou investicí, tak bych mířila na tu cílovou skupinu, která má zájem o pronájem. Na horách jsou to lyžaři a sportovci, to znamená mít nemovitost blízko centra, kde mám restaurace a další služby. Budu se muset sice vzdát toho svého klidu, ale zase budu mít jistotu, že ta nemovitost nebude prázdná,“ dává jeden z příkladů Iveta Pauková ze společnosti RealCare Invest.

Trend ze zahraničí se už dostává i k nám

Například v Rakousku je možné si zakoupit bytovou jednotku v rámci celého resortu. Tím odpadá investorovi starost o údržbu. Tu má v tomto případě totiž na starosti správce objektu a provozovatel resortu. Pár podobných projektů už vzniká i nás.

„Jsou to naprosto ideální investice pro investory do nemovitostí. Máte výbornou lokalitu, máte svůj apartmán a máte o něj profesionálně postaráno. Většinou i ten developer, když už takovou nemovitost staví, s tím provozovatelem počítá a rovnou vám řekne, v jaké hodnotě a v jakém designu musíte tu nemovitost vybavit. Často se to prodává jako balíček i s vybavením,“ konstatuje Pauková.

Jediným úskalím je to, že pokud si budete chtít užít dovolenou ve svém apartmánu, budete si ho muset i sami pro sebe zarezervovat předem.

Jak poznat, že se investice vyplatí?

Kritérií je celá řada. Jako první je třeba si důkladně zmapovat, jaká je v místě nabídka a poptávka. Proto je nejlepší obrátit se na poradce, který je schopen si sehnat dostatek informací a umí s nimi i správně pracovat.

Velký rozdíl představuje také bydlení v centru měst a na jejich okraji. To je samozřejmě nejvíce patrné v Praze a dalších velkých krajských městech.

„Ty nemovitosti, které jsou v těch centrálních lokacích blízko MHD a se službami v okolí, jsou zajímavé pro nájemce v jakékoli době. Okrajové lokality takovou poptávku nemají. Obecně investor by měl mít svoji investici v hodinové dojezdové vzdálenosti od svého bydliště, aby byl schopen ji efektivně spravovat,“ říká Pauková.

Co klient, to rozdílné představy

Drtivá většina lidí, kteří se rozhodnou investovat do nemovitostí, nemá předchozí zkušenosti. K poradci proto přichází se zkreslenými představami. Podle nich by měla investice co nejvíce vynášet a neměla by se pojit s žádným rizikem. Bohužel realita je trochu jinde.

„Ta nabídka na trhu je omezená a pokud má zájem investovat do nemovitostí, tak musíme probrat rizika jednotlivých investic a říct si, co je pro toho investora nejlepší varianta. Z 90 procent jsou to investoři, kterým v podstatě dáváme náhled do investičního světa a necháme je, ať si to promyslí a rozmyslí se, jakou cestou se budou ubírat,“ dodává Pauková.

Podívejte se i na další RADY PRO INVESTICE DO NEMOVITOSTÍ ZDE.

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu