Při výběru vhodného způsobu vytápění pro novostavbu je nezbytné zvážit několik klíčových faktorů. Patří mezi ně efektivnost, ekologičnost a ekonomická náročnost. Moderní technologie nabízejí několik možností, jako jsou tepelná čerpadla, podlahové vytápění, kondenzační kotle, či elektrické vytápění. S vhodným výběrem vám pomůže průvodce společnosti Efektivní dům.
„Velkou roli při výběru vhodné technologie hraje několik ukazatelů. Patří mezi ně tepelná ztráta domu, využití objektu a samozřejmě i plánovaný rozpočet. Náš online průvodce zhodnotí daný projekt, veškeré vstupní parametry a následně zdarma nabídne orientační cenové nabídky. Vše funguje online, zdarma a nabídku máte rychle zpracovanou,“ říká Pavel Dědouch, obchodní ředitel společnosti Efektivní dům.
Jak vše funguje v realitě mohou klienti detailně vidět na vzorovém domě dodavatele moderních staveb Goopan, který se nachází v Malčicích u Písku a v Mokrovratech. „Goopan staví nízkoenergetické a pasivní domy. Zabývá se akustikou, osvětlením a zdravým bydlením. Domy jsou šetrné k životnímu prostředí i pro samotného uživatele. Ve standardu máme bezrámové zasklení oken, v interiéru jsou desky, který prostor čistí od formaldehydu, využíváme rekuperační jednotku, alternativy vytápění a další moderní technologie,“ říká Radek Říha, ředitel společnosti Goopan.
V našem videu do tohoto domu nahlédneme, a navíc se dozvíme vše potřebné o fungování podlahového topení či o kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky. „My svým klientům pomáháme posoudit jednotlivé možnosti, a to nejen s ohledem na pořízení ale i na budoucí provoz. Ne vždy třeba platí, že elektrické vytápění je nákladnější než tepelné čerpadlo. Poradíme i s dotacemi a navrhneme to nejlepší pro daný objekt,“ říká Pavel Dědouch.
Mohlo by vás zajímat
Fotovoltaické elektrárny
Chystáte se stavět, nebo hledáte možnosti úspory na vašem stávajícím domě a tápete při výběru technologií? Nová online služba vám zdarma poskytne přehled i orientační nabídku.
V dnešní době hrají technologie v našich domovech klíčovou roli. Od chytrých domácích systémů až po energeticky úsporná řešení ovlivňují každý aspekt našich domovů. Pokud stavíte či rekonstruujete, je potřeba výběr technologií nepodcenit. Pro správné rozhodnutí je důležité vyznat se v oboru a znát související informace. My vám s výběrem pomůžeme a ukážeme vám, jak si zajistit kompletní návrh technologií, a splnit tak vše potřebné nejen pro vlastní pohodlí, ale také kvůli průkazu energetické náročnosti.
Mohlo by vás zajímat
Legislativa
Přísná legislativa tlačí k nevhodnému výběru technologií. Jak splnit podmínky pro kolaudaci a zároveň vybrat efektivní složení technologií pro váš dům?
Výběr technologií pro nový, či rekonstruovaný dům není nic snadného. Tento krok by se rozhodně neměl podceňovat. Mnoho lidí se rozhoduje podle základních legislativních požadavků či podle požadavků kolaudačního řízení. Může se ale stát, že výběr technologií následně nebude vyhovovat konkrétní stavbě ani vašim potřebám. Důležité je proto vybírat vše tak, aby jednotlivé technologie bylo možné kombinovat, aby společně zajistily úsporu i pohodlí a domácnost byla jedním slovem efektivní! Potřeba je především přemýšlet nad domem jako jedním funkčním celkem.
Mohlo by vás zajímat
Materiály a technologie
Jak postavit technologicky efektivní dům, nebo jak zefektivnit provoz vašeho stávajícího domu? Načerpejte informace v centru Efektivního domu.
Pokud vybíráte technologie pro váš nový dům, rozhodně byste měli tuto problematiku řešit komplexně. Ať už se jedná o fotovoltaiku či podlahové topení, vše by spolu mělo korespondovat, abyste dosáhli pohodlí a ušetřili. Chytrá domácnost, neboli smart home, umí všechny technologie propojit tak, aby vznikl jeden společný řídící prvek, který zefektivní provoz domu. To přináší majitelům nejen usnadnění ovládání, ale i úsporu peněz jak na lepším využití energií, tak na samotných ovládacích prvcích.
Mohlo by vás zajímat
Fotovoltaické elektrárny
Zvažujete FVE? Využijte online pomocníka, který zdarma vygeneruje nabídku, studii na úsporu i výši možné dotace.
O fotovoltaické systémy je v posledních letech nebývale velký zájem. Při aktuálních cenách energie je totiž investice do vlastní elektrárny jednou z možností, jak ušetřit a nebýt závislý na dodavatelích energií. Návratnost se aktuálně pohybuje kolem 5 let a i díky dotacím se systém pro většinu staveb rozhodně vyplatí.