ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady S-POWER Jaký je trend v pořizování solárních panelů domácnostmi a jak si vybrat?

Jaký je trend v pořizování solárních panelů domácnostmi a jak si vybrat?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Kolik mohou majitelé rodinných domů ušetřit s fotovoltaickou elektrárnou a jaká je investice?

zrušit

Cena technologií stále klesá a vyvíjí se k lepšímu. „Dnes je fotovoltaická elektrárna dostupná pro každého. Nás samozřejmě těší zvětšující se zájem českých rodin o obnovitelné zdroje energie,“ říká jednatel společnosti S-Power Jaroslav Šuvarský.

Existují dva základní typy fotovoltaických elektráren, které se liší způsobem, jakým pracují s přebytky energie. První typ fotovoltaické elektrárny je vhodný spíše pro rodiny, které cílí na co nejkratší návratnost, přebytky energie se pak primárně používají na ohřev vody. Druhou variantou jsou systémy bateriové. Veškeré přebytky, které nespotřebuje klient okamžitě, se ukládají do baterií. Energii má klient k dispozici večer či v případě výpadu proudu. Většina systému byla v minulosti využívána primárně na ohřev vody, dnes se klienti zaměřují spíše na bateriový systém.

Levnější systém, který je určen hlavně na ohřev vody, se cenově pohybuje kolem šedesáti tisíc po odečtení dotace, dražší varianta začíná od devadesáti pěti tisíc. „Dotace je společností S-power garantována. Pokud ji z jakéhokoliv důvodu nezískáme, klientovi ji zaplatíme ze svého,“ garantuje Šuvarský s tím, že taková situace nastává ojediněle.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu